Іван Крулько: Закарпатська «Батьківщина»  категорично проти реорганізації, а фактично знищення медичних закладів Закарпаття

Фракція «Батьківщина» у Закарпатській обласній раді не голосуватиме за так звану оптимізацію або реорганізацію закладів медичної сфери, бо це призведе до знищення спеціалізованих медичних установ і відтоку медичних кадрів за кордон.  

Сьогодні свої побоювання і негативні прогнози висловили й керівники спеціалізованих медичних установ під час «круглого столу» в Ужгороді, де обговорювались можливі наслідки проєкту рішення Закарпатської облради з приєднання 15 спеціалізованих лікарень (кардіо та онкодиспансерів, інфекційної і дитячої лікарень, «Центру легеневих хвороб», диспансерів і санаторіїв Закарпаття) до обласної лікарні ім. А. Новака внаслідок «реорганізації». Під час обговорення не прозвучало жодного аргументу «за».

28 жовтня Закарпатська облрада планує розглянути  це питання на сесії. «Батьківщина» переконуватимемо, щоб це питання було зняте із розгляду як шкідливе. Тим більше, що воно не пройшло належних консультацій із медиками й не було проаналізоване.

Також ми ініціюватимемо звернення до профільних міністерств і керівництва уряду щодо процесів, які відбуваються на Закарпатті. Я особисто мав розмову з керівництвом Міністерства охорони здоров’я з приводу цієї ситуації, і вони не підтримують подібні рішення Закарпатської обласної ради. Тим більше зараз, коли Україна на порозі епідемії коронавірусу і коли треба спрямовувати всі вільні кошти на боротьбу із ковідом і забезпечення лікарень киснем, поки Закарпаття у жовтій зоні і є час.

28 жовтня медики планують акцію протесту біля Закарпатської облради. Долучитись обіцяють і   представники закладів культури Закарпаття і профспілки, адже на сесії Закарпатської облради планується розгляд проєктів рішень щодо реорганізації Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва шляхом об’єднання  з Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка, і реорганізації  закладів позашкільної освіти – «Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді», комунального закладу «Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (Закарпатський центр туризму)» Закарпатської облради і комунального закладу «Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 26 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова