Україна у вогні у прямому сенсі цього слова.
З початку року супутники зафіксували в Україні майже 14 тисяч (!) пожеж на понад 10 тисячах гектарів, що були вщент випалені вогнем і знищували все живе на своєму шляху.
У топі за останній тиждень за кількістю пожеж Житомирщина, Київщина та Рівненщина …
Причина – у 99% людський фактор. В Україні, на жаль, немає культури компостування органічних решток, як у країнах Європи, а є культура палити траву, стерню, сміття у дворах та на полях, очерет. І часто вогонь з полів перекидається на ліси, які сухі через малосніжну зиму, що призводить до масштабних пожеж…
Саме так сталось із лісом у зоні відчуження, пожежу в якому вогнеборцям не вдається потушити вже 9 днів поспіль…Про наслідки пожежі у Чорнобилі, думаю, будемо говорити згодом, а сьогодні побажаймо дощу, сил і вдачі нашим вогнеборцям … І ще перестанемо палити суху траву і забруднювати довколишнє середовище!
Тим більше, що парламент проголосував за суттєве підвищення штрафів за підпал сухої трави, пошкодження лісів і забруднення повітря…
– за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільгосппризначення, у смугах відводу автодоріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (раніше було – 170- 340 гривень). Посадовці платитимуть від 15 300 до 20 400 гривень.
– за знищення рослинності заповідного фонду – 12240 гривень для звичайних громадян та 30600 грн для посадових осіб.
– за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на с/г землях вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – штраф від 91 800 до 153 тис. гривень, чи обмеження, чи позбавлення волі терміном від 2 до 5 років.
– за забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва, що створює небезпеку для здоров’я, життя чи навколишнього середовища – штраф від 30 600 до 61 200 гривень (раніше від 1700 до 3400 гривень), чи обмеження волі терміном до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади, або ж займатися певною діяльністю на той самий термін чи без цього.
Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 13 квітня 2020 року.