Іван Крулько: З Міжнародним днем молоді!

Щороку цей день, який святкується з 1999 року, традиційно присвячується якійсь молодіжній проблематиці.

І якщо минулорічний акцент ООН зробила на викоріненні злиднів, попередній – на громадських зобов’язаннях молоді, то у цьому році – на більше включення молоді у запобігання конфліктів, підтримку миру, а також на її участь у політиці та встановленні соціальної справедливості і сталого розвитку світу.

«Коли молодь виключена з політичної, економічної та соціальної сфери та процесів, це може бути фактором ризику насильства та форс-форм конфліктів. Тому виявлення та усунення соціальної ізоляції молодих людей є передумовою для підтримання миру», – наголошується у статті на сайті ООН, присвяченій цьогорічному Міжнародному дню молоді.

ООН нагадала про дві прийняті Резолюції Ради Безпеки – №2250 (2015) та №2282 (2016), а також про Цілі сталого розвитку до 2030 року, зокрема цілі 16.

У резолюціях йдеться про те, що молоді люди, як агенти змін, є критичними суб’єктами у запобіганні конфліктів та підтримці миру, і тому молодіжні організації мають ставати партнерами у прийнятті рішень. А ціль 16 наголошує на потребі забезпечення гнучкого, всеохоплюючого, широкої участі та репрезентативного прийняття рішень на всіх рівнях.

Всесвітня програма дій в інтересах молоді забезпечує основу політичних та практичних рекомендацій щодо поліпшення становища молоді, а також наголошує на «активній участі молоді у підтримці миру та безпеки».

Включення молоді в порядок денний світу і безпеки і в суспільстві в більш широкому сенсі є ключем до побудови та підтримання миру.

Процес соціальної інтеграції молоді, включаючи участь у прийнятті рішень, а також доступ до якісної освіти, охорони здоров’я та основних послуг, сприяє їх ролі, як активних учасників суспільства, а також дає можливість молоді реалізувати свій потенціал і досягти своїх цілей, наголошується у статті.

Про це йшлося й на Форумі української молоді за участі лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, яке «Батьківщина» і «Батьківщина молода» провели торік.

Закон про молодь дозволить молодим впливати на управління країною, – Юлія Тимошенко

На наше переконання, саме активна молодь може сьогодні змінити країну. Але для цього потрібно прийняти законопроект “Про молодь” і дати можливість молоді впливати на процес прийняття рішень, зокрема, й тих, які стосуються безпосередньо її. Адже наразі активна молодь намагається впливати на рішення в державі, але влада лишається глухуватою по відношенню до її ініціатив та пропозицій.

Давайте зробимо так, аби нас чули!

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 серпня 2017р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова