Іван Крулько: Юлія Тимошенко переможе на президентських виборах за чесного і прозорого підрахунку голосів

Юлія Тимошенко неодмінно переможе на президентських виборах за умови чесного і прозорого підрахунку голосів, а це можливо лише за збалансованої Центральної виборчої комісії.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько в інтерв’ю телеканалу «112.Україна».

Парламентарій нагадав, що за рекомендацією ПАРЄ у ЦВК мають бути представлені всі фракції парламенту, щоб комісія була збалансована і змогла чесно підрахувати голоси.

Та замість цього, за словами Крулька, влада робить усе, аби 2/3 голосів комісії були за президентом, і затягує ухвалення нового виборчого законодавства.

«На Банковій розуміють, що перемогти вибори президента нинішній глава держави може лише за умов фальсифікацій та використання адмінресурсу, корумпованої мажоритарної складової, зважаючи на нинішні рейтинги і рівень довіри до Порошенка і його партії», – пояснив депутат.

Крулько також додав, що ЦВК мала бути реформована ще три роки тому, «і те, що цього не сталось – повна відповідальність Петра Порошенка».

При цьому парламентарій нагадав, що президент спочатку зволікав із поданням на членів ЦВК, у яких сплив термін повноважень. Потім він нагородив Охендовського, який брав гроші із «чорної бухгалтерії Януковича», орденом за хорошу «роботу» на виборах 2014-го. І врешті-решт, коли відтягувати більше нікуди, зробив дуже хитре подання з 14 кандидатів на 13 вакантних посад.

«Для чого? Щоб хтось із опозиційних фракцій не мав свого представника у ЦВК і не міг контролювати чесність підрахунку голосів. Тоді, як президент, навпаки, матиме можливість впливати на результати виборів, зосередивши у своїх руках дві третини складу комісії! Інакше навіщо йому 2/3 складу? Бо маючи більшість у ЦВК, можна однією партією зібрати кворум і ухвалити будь-яке рішення, «намалювати» будь-який протокол і показати, що це є правда. Ми ж проходили часи Ківалова і бачили, як це робиться», обурився Іван Крулько.

Представник «Батьківщини» вважає, що при формуванні ЦВК не треба винаходити велосипед, а треба піти за принципом формування ОВК і ДВК, коли кожна фракція, незалежно від того, скільки у неї представників у парламенті, подає по дві кандидатури.

Що ж стосується ініціативи спікера Андрія Парубія щодо повного перезапуску складу ЦВК, то Іван Крулько висловив застереження: у разі, якщо звільненні члени ЦВК, у яких не закінчився строк повноважень, підуть до суду, тоді виникне юридична колізія.

«Два члени ЦВК, строк повноважень яких не закінчився, можуть звернутись до суду. І тоді ми отримаємо 28 членів ЦВК і взагалі можемо «підвісити» вибори. «Батьківщина» ж виступає за ротацію ЦВК, але чесну і без юридичних порушень», – резюмував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова