Іван Крулько: Якщо не ветувати законопроєкт №5600, з 1 січня малий бізнес і фермерство будуть на межі виживання

«Батьківщина» вимагає ветувати законопроєкт №5600, що є абсолютно вбивчим для малого бізнесу і фермерів, та ухвалити законопроєкт №5866, який захищає мале підприємництво.

На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час виступу у сесійній залі.

За словами народного депутата, між гаслами та діями нинішньої влади – велика прірва, зокрема і щодо підтримки малого бізнесу.

«Щойно президент у зверненні до Українського народу багато говорив про малих підприємців і покращення їхнього життя. Питання лише в тому, чому вони зараз протестують під стінами Верховної Ради? Бо з 1 січня малий бізнес і фермерство будуть поставлені на межу виживання. Бо замість того, щоб ухвалити законопроєкт №5866, вчора проголосували за абсолютно вбивчий для бізнесу і фермерства законопроєкт №5600», – пояснив Іван Крулько.

Парламентарій розкритикував законопроєкт, який наділяє додатковими правами податкову адміністрацію, чим збільшується тиск на бізнес, зокрема, сільське господарство.

«Виявляється, за цим законом податкова отримає право списувати борги у підприємств без рішення суду, а також забороняти директорам підприємств виїжджати за кордон у разі податкового боргу. Нічого не нагадує? Це взагалі законно і конституційно? Я вже не кажу, що мінімальне податкове зобов’язання для сільського господарства і фермерів зростає до 1,5 тисячі гривень з гектара. Крім того, у разі продажу продукції на 72 тисячі гривень, їм треба буде заплатити 18% ПДФО до держбюджету. З такими законами, як №5600, скоро ухвалюватимуть «закон про п’ять колосків». Що це: знищення фермерства, вбивство українського села і змушування людей продати землю?» – риторично підсумував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова