Іван Крулько: Як робляться фейкові новини?

Випадково у мережі Інтернет натрапив на новину-«сенсацію» про самого себе. Але з одним «але»: замість фото зі мною використане інше.

Отже, фейки робляться наступним чином. Створюється сайт, який штампує фальшиві «новини».

Немає різниці про що. Головне, щоб була сенсація.

Наприклад, береться фотка відомого колишнього регіонала, голови групи «Відродження» Віталія Хомутинника невідомо яких часів, який показує дулю, і розповідається, що це Іван Крулько із «Батьківщини».

Для привертання уваги та сенсаційності додається, що в соцмережах ледь не бунт із цього приводу почався…

Для підтвердження штампуються коментарі від закарпатців: «Таке вам покращення», «це обличчя партії Юлі Тимошенко» і додається моя біографія.

От і все. Фейк-новина готова.

А далі її починають крутити у тих же соцмережах на випадок, що хтось «купиться» на «сенсацію».

До того ж відповідальності нуль. Адже ні адреси, ні контактів редакції немає і найімовірніше, що сайт зареєстрований десь за кордоном.

Ця фейкова історія – повна маячня. Але вона вчергове показала, що в Україні фактично почалися вибори і йде цілеспрямована атака на команду «Батьківщини» та її лідера Юлію Тимошенко.

І чим ближче до виборів, тим більше з’являтиметься сайтів із сумнівною репутацією та фальшивими новинами, на які будуть «вестись» інші сайти у пошуку сенсацій. Як це власне сталось і в нашому випадку.

Як з цим боротися? Користуватись відомими та перевіреними інформаційними ресурсами та не купуватись на фейки, які використовують інформацію як зброю проти конкурентів.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», «УП. Блоги», 19 лютого 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова