Іван Крулько: Хибна стратегія влади може призвести до ще одного секвестру бюджету

Якщо влада не наведе порядок на митниці та у фіскальній службі, не проведе реструктуризацію боргу, а набиратиме нові кредити, криза лише посилюватиметься, й знову доведеться скорочувати бюджет вже цієї осені.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови бюджетного комітету Іван Крулько в ефірі телеканалу «Прямий».

«Коли нам кажуть, що бюджет-2020 «урізали» через коронавірус, то це не так. Адже це зробили через махінації, корупцію та недовиконання бюджету по податках і митних платежах», – зазначив Іван Крулько.

Парламентар нагадав, що у листопаді минулого року уряд вже проводив секвестр бюджету, тому що митниця не виконала плану з доходів.

«За підсумками 2019 року бюджет був недовиконаний на 70 мільярдів гривень. А у першому кварталі цього року ми знову побачили мінус по митниці та фіскальній службі на понад 30 мільярдів гривень і опинились у ситуації, коли треба робити секвестр. Причина таких масштабних недоотримань стала відома завдяки колишньому міністру фінансів Ігорю Уманському, який викрив масштабні махінації на митниці та у фіскальній службі на понад 120 мільярдів гривень у рік! Лише на скрутці ПДВ бюджет щомісяця недоотримує від 5 до 10 мільярдів гривень», – обурився народний депутат.

В непростий для країни період, зауважив Іван Крулько, влада мусить обрати правильну стратегію дій, аби забезпечити бюджет доходами, не вганяючи країну в боргове ярмо.

«Безумовно епідемія і карантин тиснутимуть на економіку і лише посилюватимуть кризову економічну ситуацію та дефіцит бюджету. Але в цій ситуації треба було зробити швидкі кадрові висновки, змінити підходи до наповнення бюджету і провести перемовини із зовнішніми кредиторами щодо можливості перенести виплату боргу на наступні періоди. А не знову секвеструвати бюджет і брати нові кредити, перекладаючи наповнення бюджету на плечі звичайних людей», – наголосив Іван Крулько.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова