Іван Крулько: Всі фракції, крім БПП, очікують від президента нового подання кандидатів на членів ЦВК

У Верховній Раді всі, крім БПП, очікують від президента нового подання на членів ЦВК із представників усіх фракцій, як це передбачає резолюція ПАРЄ.

На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на «Прямому каналі».

Парламентар наголосив, що при розгляді питання Центральної виборчої комісії у Верховній Раді важливо дотримуватись регламенту, щоб потім ніхто не міг оскаржити процедуру формування ЦВК.

«Ні фракція БПП, ні хтось інший не має повноважень відкликати зайву кандидатуру із подання президента на членів Центральної виборчої комісії. Це може зробити лише президент, який є суб’єктом подання»,  – уточнив Іван Крулько.

Він нагадав, що президент за 4 роки так і не зміг оновити склад ЦВК. Спочатку він на 100% врахував подання від своєї фракції БПП і не врахував подані кандидатури від інших фракцій. А коли історія набула вже резонансу, включив кандидатуру від «Батьківщини», аби потім «вибити» при голосуванні у парламенті, вважає Крулько.

«Президент подав 14 кандидатур у члени ЦВК на 13 вакансій. Очевидно, його мета була  викинути кандидата від опозиційних фракцій. Якби президент збирався проводити чесні і демократичні вибори, то для чого йому тоді контролювати тотальну більшість у ЦВК?»  – риторично запитав народний депутат.

За словами Крулька, «Батьківщина» виступає за те, аби принципи ПАРЄ були дотримані і закон виконувався.

«Президенту варто задуматись про те, що теза про чесність виборів має підкріплюватись конкретними фактами у вигляді подання до ЦВК. Саме цей орган має встановити чесні вибори президента»,  – наголосив представник «Батьківщини».

Крулько також додав, що особисто він у цьому питанні пішов би за логікою законів про вибори народних депутатів та президента, за якими при формуванні окружних і дільничних виборчих комісій кожна фракція, незалежно від кількості депутатів, може подати по два представники до кожної виборчої комісії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова