Іван Крулько: Влада видає бажане за дійсне, розповідаючи про підвищення зарплат медикам до 20 тисяч гривень

За підрахунками «Батьківщини», у проєкті бюджету на 2022 рік на зарплати медпрацівників і освітян не враховано близько 120 мільярдів гривень.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час ефіру на каналі LIVE.

«Влада розповідає нам про зростання зарплат медикам до 20 тисяч гривень. Але у проєкті бюджету на 2022 рік на зарплати медикам передбачено лише на 34,7 мільйона гривень, або на 0,7% більше, ніж було у 2021-му році. Для розуміння, у 2021 році, за даними Держстату, середня зарплата медпрацівника була 11,3 тисячі гривень. Питання: як влада хоче збільшити зарплати медикам з 11 до 20 тисяч, на 9 тисяч, якщо додає лише 0,7% до бюджету 2021 року, за якого ростуть зарплатні борги?» – обурився Іван Крулько.

Більше того, за словами парламентарія, у 2021 році в Україні масово закриваються медзаклади та скорочується персонал лікарень, щоб «вписатись» в умови бюджету.

«Приміром, щоб «влізти» у бюджет утримання лікарні у Чорткові, міськрада ухвалила рішення про скорочення персоналу на 100 працівників. Тобто 100 медпрацівників були відправлені на вулицю, щоб решті персоналу заплатити зарплату. Або Закарпатська облрада планує винести на «порядок денний» питання про закриття унікальної Солотвинської обласної алергологічної лікарні, де лікують легеневі хвороби, чого не можна допустити», – деталізував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова