Красномовна статистика від Держстату про «зниження» тарифів на житлово-комунальні послуги за нової влади.
У червні 2019-го – 4,4 млрд грн.
У червні 2020-го – 7,7 млрд грн.
Рахуйте самі.
І це ще не фініш, зважаючи на останні заяви представників СН щодо планів із підвищення тарифів на електроенергію та прогнозоване експертами підвищення тарифів на газ.
Нагадаю, з 1 серпня в Україні почав працювати так званий ринок газу, а ціни на газ на європейських та американських хабах почали стрімко рости. Це значить, що тарифи для населення так само підуть вгору, як і споживчі ціни на харчі та інші товари.
Вже у липні Нафтогаз підняв ціни на газ на 7%. Восени та взимку, за прогнозами експертів, треба готуватись до росту тарифів, що може сягати 20-40 і більше %.
Чи зможе влада покрити таке «драконівське» підвищення субсидіями? Навряд, зважаючи на урізання субсидій у держбюджеті на 2020 рік до 39,3 млрд грн (або на 8,2 млрд грн менше, ніж у 2019-му), зростання рівня безробіття.
Сьогодні борг населення за комуналку вже сягнув 57,9 млрд грн (!) і він, на жаль, за такої політики лише ростиме. Адже кількість субсидіантів і виплати постійно знижуються шляхом систематичних верифікацій і зміни методики обчислення сукупного місячного доходу сім’ї, а добробут українців не росте.
На жаль, майже рік тому влада не дослухалась до порад Юлії Тимошенко і «Батьківщини», які пропонували розумний сценарій виходу із кризи житлово-комунального сектору. Вона вирішила діяти «по-своєму», то «продаючи» собак, то пропонуючи забирати пенсії, зарплати, майно за борги, рахувати субсидію як дохід сім’ї й тим самим впливаючи на розмір соцдопомоги, приміром, багатодітної сім’ї, збільшуючи пені та штрафи, пропонуючи повісити модернізацію мереж на споживачів тощо.
Прикро, але така політика «слуг» веде до ще більшої прірви та зростання бідності у країні, а не до покращення життя людей, яке нам обіцяли.
Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 серпня 2020 року.