Іван Крулько: Влада повинна нарешті навести лад у питанні тарифів та в енергосфері

Юлії Тимошенко як віцепрем’єр-міністру з питань ПЕК у 1999-2000 рр. вдалось позбутися такого ганебного явища, як віялові відключення електроенергії. Відтоді людям масово по всій Україні перестали  вимикали світло в опалювальний сезон, а зараз раптом почали через масові ремонтні роботи на електромережах. Чому? Питання риторичне.

Думаю,  за  масовими ремонтними роботами влада приховує енергокризу, що виникла  через недостатні запаси  вугілля і газу і брак потужностей. Сьогодні владі треба навести лад в енергосекторі і з тарифами, а також знизити ризики аварійних небезпек, зважаючи зростання навантаження на атомну енергетику, яка займає вже 60% в енергобалансі замість 50%.

«Батьківщина» зареєструвала кілька законопроєктів, які мають відновити справедливість і підтримати людей, які проживають у 30-кілометровій зоні  АЕС.

Вже два роки як території в 30-кілометровій зоні не отримують жодної копійки на спеціальну субвенцію по спецфонду, яку їм гарантувала держава  на лікування  людей, що там проживають, лікарні та інфраструктуру.

Крім того, не отримують 30% знижку на електроенергію, що там виробляється, люди, які  проживають в 30 км зоні. Це є порушенням закону і це треба терміново виправляти!

Нарешті у парламенті буде створена ТСК з перевірки«Нафтогазу», рішення про це буде проголосоване вже цього тижня.

Нагадаю, що «Батьківщина» добивались створення ТСК з перевірки «Нафтогазу» понад рік. Адже НАК«Нафтогаз» заборгував державі й не сплатив у держбюджет 70 млрд грн!

Якби рік тому«Нафтогаз» сплатив 70 млрд грн у держбюджет, то  сьогодні не треба було б ходити із простягненою  рукою до МВФ,  звідки прийшло трохи менш як 20 млрд  грн (700 млн дол.), і думати, як закрити  дірки у бюджеті.

Сьогодні ТСК має розібратись, чому «Нафтогаз» не виконав своєї прямої функції – не заповнив до зими газосховища,  щоб нормально  пройти опалювальний сезон. А також, яка справжня задокументована ціна газу, скільки вкрадено у людей, якою має бути платіжка і скільки «Нафтогаз» має перерахувати у держбюджет.

Станом на квітень «Нафтогаз» мав на рахунку 2 млрд дол. Це понад 56 млрд грн, які треба було витратити навесні на  закупівлю дешевого газу за ціною 200 дол. за тисячу кубів, але не зробив цього. Як наслідок, ціна газу виросла до понад 1000 дол.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 30 листопада 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова