В Україні ціни на товари першої необхідності ростуть швидше за доходи громадян. Це означає, що у влади немає плану дій для виходу із кризових ситуацій.
На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Україна24».
Парламентар озвучив дані Держстату, згідно з якими доходи населення у 2 кварталі склали 1,07 трлн грн, а витрати – 1,166 трлн грн. Заощадження ж скоротилися на 86,5 мільярдів гривень.
«Це значить, що українці витягли свої заощадження, щоб вижити. Це означає, що їхні реальні доходи не ростуть, а планомірно падають. Навіть, якщо взяти пенсію 10 років тому і зараз, то у гривневому еквіваленті вона зросла, а в доларовому – суттєво впала, і на неї не можна купити стільки, скільки можна було 10 років тому», – зазначив Іван Крулько.
Політик зауважив, що замість підвищення фактичного прожиткового мінімуму, який прямо впливає на розмір пенсії та доходи громадян, влада піднімає мінімальні зарплати, аби українські підприємці платили більше податків до бюджету.
«Не обдурюйте людей, коли говорите, що підвищення мінімальних зарплат призведе до збільшення пенсій чи зарплат у людей. Бо єдина величина, що на це прямо впливає – розмір прожиткового мінімуму. Підвищення ж мінімальної зарплати робиться, щоб платилось більше податків до бюджету», – пояснив народний депутат.
На думку Івана Крулька, влада мала б оперативно діяти у кризових ситуаціях, а не кивати на Захід, розповідаючи, що у світі така кон’юнктура і ситуація з цінами.
«Не треба розповідати, що в усьому світі високі ціни! Бо ціни у нас європейські, а зарплати та пенсії – українські. Якщо Україна №1 виробник та експортер олії у світі, забезпечте українців олією не за ціною, яка збільшена у 70%! Держава як регулятор може впливати на ринок, щоб збільшувалась переробка і, щоб ціни для українського споживача були нижчими. Свідчення тому – рішення уряду Юлії Тимошенко, який ввів мита на експорт насіння соняшнику і знизив мита на експорт соняшникової олії, й перетворив Україну з експортера №1 насіння в експортера №1 олії. Тому всі можливості для врегулювання ринку у прем’єр-міністра є, було б бажання», – наголосив Іван Крулько.