В України відсутні ключові стратегічні лінії зовнішньої політики, а влада застосовує такі тактичні кроки, які, зрештою, тільки «заморожують» конфлікт на Сході на деякий час.
Про це в ефірі програми «ШустерLive» заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько.
На його думку, головна проблема Мінського процесу полягає в тому, що в підписаних угодах Росія виступає не стороною конфлікту, а миротворцем.
Іван Крулько переконаний, що для України стратегічно важливо домагатись застосування консультацій, які передбачені Будапештським меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
«Згідно з Меморандумом, держави-гаранти США, РФ і Велика Британія зобов’язані домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки ООН з метою надання допомоги Україні, якщо вона стане жертвою акту агресії чи об’єктом погрози з використанням ядерної зброї. Ці країни повинні проводити консультації в разі виникнення ситуації, внаслідок якої постає питання щодо цих зобов’язань. Україна стала об’єктом агресії з боку РФ, у якої ядерний потенціал – один з найбільших у світі», – розповідає народний депутат.
Друга наша стратегічна лінія, як наголосив політик, – це офіційне визнання Російської Федерації стороною конфлікту на Донбасі.
«Проти нас застосували «гібридну війну». Україна не мала права застосовувати таку ж «гібридну оборону». Мова йде про те, що воєнний стан підмінили АТО. Відповідно до ч. 11 ст. 1 Закону «Про оборону України» воєнний стан вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності та територіальній цілісності. Зі свого боку, воєнний стан визначають сторони конфлікту. Тоді стає зрозуміло, що Росія – агресор і сторона конфлікту. Відповідно до Статуту ООН, сторони, що беруть участь у конфлікті, повинні утриматися від голосування. Таким чином РФ не зможе скористатись правом вето», – пояснив Іван Крулько.
На думку члена «Батьківщини», те, що Україна не виробляє ключові стратегії зовнішньої політики, робить її не суб’єктом політики, а об’єктом.
«Наші питання вирішуються в інших столицях. Київ має нарешті зайняти проактивну позицію і провадити свою незалежну зовнішню гру. Це і буде ключем до нашої перемоги», – підсумував Іван Крулько.