Іван Крулько: Вибори в об’єднаних громадах – отрута від жуків не спрацювала

Весняні місцеві вибори у 47 об’єднаних територіальних громадах, що пройшли у 19 областях, знову відзначились використанням адмінресурсу та масовими підкупами.

І якщо у містах ходовими були продуктові пайки, цукор, борошно, алкоголь, макарони, «соціальні картки» та безкоштовні послуги перукарів чи ательє, то в селах – людям орали і садили городи, роздавали насіння і навіть… отруту від жуків.

Більше того, сьогодні вже є випадки спроб перекупу обраних депутатів, зокрема, й від «Батьківщини».

«Батьківщина» – на першому місці

Партія «Батьківщина» на місцевих виборах зайняла абсолютне перше місце за кількістю обраних депутатів у 47 ОТГ.

Про це свідчить як паралельний підрахунок голосів, за даними спостерігачів та членів комісій від «Батьківщини», так і останні дані з сайту Центральної виборчої комісії.

І хоч дані ЦВК ще не повні (бракує інформації по кільком ОТГ), офіційні і наші результати наразі співпадають.

вибори

Дані «Батьківщини»

За ними, «Батьківщина» лідирує за кількістю обраних депутатів в 47 ОТГ з результатом підтримки виборців – 24,1% і 18,21% (відповідно). На другому місці із солідним відривом йде БПП «Солідарність».

Представників провладної партії, за даними «Батьківщини», підтримало 15% виборців, за даними ЦВК, – 13,81%.
Аграрна партія займає почесне третє місце із результатом – 9,9 та 9,52%. Ну і нарешті четверте і п’яте місце займають «Укроп» (9,3 і 6,90%) і «Наш край» (9 і 3,81%).

цвк

Дані ЦВК станом на 15:30, 10 травня

Влада маніпулює цифрами, видаючи бажане за дійсне

Та навіть попри наявні свіжі офіційні дані, влада через свої кишенькові громадські організації та ЗМІ намагається маніпулювати даними цих виборів, видаючи бажане за дійсне і вкотре обдурюючи народ.

Приміром, замість підсумкових результатів по всіх 47 ОТГ видаються дані лише по 9 міських ОТГ, де голосування проходило за списками, і де справді, зі зрозумілих причин, перемога опинилась у руках БПП. При цьому чомусь забуваються дані по 38 сільських ОТГ, де вибори проходили за мажоритарною системою і де результати не на їхню користь…

А все тому, що загальні результати весняних виборів у 47 об’єднаних територіальних громадах показали, кому, де і наскільки насправді довіряють люди.

Приємно, що на відміну від інших партій, за які голосували, або лише у центрі та на Сході, або лише на Заході, представників «Батьківщини» люди підтримали в усіх куточках України. Десь більше, десь менше, але важливо, що на сьогодні партія «здобула» свої представництва по всій території України. Адже відстоює інтереси не олігархів, а простих людей, малого і середнього бізнесу. І люди поділяють стратегію «Батьківщини» з розвитку країни та місцевого самоврядування.

За 2 роки реформ від влади українці і країна збідніли

Водночас рейтинги партій, що входять у так звану більшість, стрімко просіли. Бо замість покращення внаслідок «рішучих реформ» (фінансового та енергетичного секторів, медицини, освіти тощо), народ бачить, як влада заганяє країну і українців у борги і бідність, а сама збагачується і збагачує олігархів.

Два роки «рішучих» реформ від влади видно неозброєним оком. За цей час Україна піднялася з сьомого на перше місце в міжнародному рейтингу корупції Ernst & Young, а держборг країни виріс до $71,76 млрд. При цьому лише за 2016 рік з кишень українців було витягнуло 18,4 млрд грн заощаджень (за даними Держстату), а самі вони збідніли на 18,4% (за даними Global Wealth Report).

І судячи із заявленого, це ще не кінець. У планах – запуск ринку землі, який за нинішніх вихідних умов (шаленої корупції, бідності людей, відсутності даних в кадастрі та за не проведеної інвентаризації землі) має всі шанси перетворитись у дерибан між кількома родинами. І в цьому світлі вибори в ОТГ набувають особливого значення, тим більше у сільській місцевості.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Українська правда. Блоги, 10 травня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова