Іван Крулько: В Україні відбувається дискредитація парламентаризму

Рейтинг і довіра до парламенту Vlll скликання надзвичайно низькі через кругову поруку, кнопкодавство та зміщення центру ухвалення рішення на Банкову.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, підбиваючи підсумки політичного сезону на круглому столі в Інституті Горшеніна.

«Те, що відбулось цього тижня зі зняттям депутатської недоторканості і змовами, які були викриті моїм колегою Сергієм Соболєвим із трибуни Верховної Ради –  це ганьба. Я шкодую, що кругова порука взяла верх над здоровим глуздом», – зауважив він.

На його думку, кожне депутатське подання – це така політична акція, яка призводить до дискредитації парламентаризму, а не до того, що парламент стає сильнішим, бо очищується депутатський корпус від корупціонерів чи відбувається подолання корупції.

«Це стає вже рядовою подією, тоді як мало б бути екстраординарною. Такі розгляди, як зараз, створюють враження, що всі депутати однакові. Бо, з одного боку, всі фракції декларують, що вони «за» зняття депутатської недоторканості, а коли  питання стає у порядок денний, то починається ранжир: за цих голосуємо, а за цих ні. Або тут голосуємо тільки за зняття недоторканості, а тут за арешт», – пояснив Іван Крулько.

Політик також наголосив, що не тримається за депутатську недоторканість, яка ні від кого і ні від чого  не захищає, проте робить депутата слабшим через те, що у суспільстві панує думка, що є каста недоторканних.

Серйозним недоопрацюванням парламенту 8 скликання також є й голосування за кадрові питання, переконаний народний депутат.

За його словами, у жодному скликанні Верховної Ради не було такої проблеми із голосуванням за кадрові питання, як у восьмому.

«Зокрема, голову і членів ЦВК так і не призначили. Обрання нових членів Рахункової палати і омбудсмена – теж. Міністр аграрної політики та міністр інформаційної політики  написали  заяви на звільнення  – не розглянули. Міністр охорони здоров’я у статусі в.о. Не зрозуміло, як у статусі в.о можна подавати заступників, які без статусу в.о? Аудитора НАБУ –  провалили. Зробили із цього скандал на весь світ. Досі не мають своїх голів Комітети Верховної Ради –  з Регламенту, паливно-енергетичного комплексу, освіти, аграрної політики, євроінтеграції, екологічної політики. Хто як не парламент ці питання має вирішити? Це ті функції, які має виключно парламент», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова