Іван Крулько: В Україні українську мову зробили державною, а не заборонили російську

Запам’ятайте і не перекручуйте! В Україні українську мову зробили державною, а не заборонили російську.

Закон про мову жодним чином не порушує права російськомовних, які можуть отримувати послуги рідною мовою і вільно спілкуватись російською у побуті. Але він захищає права україномовних на обслуговування рідною мовою в Українській державі. Бо чия мова, того й держава.

На жаль, коли РФ почала використовувати російську мову, як засіб агресії та окупації, а Путін заявив, що де «російська мова – там інтерес Росії» і йде захищати «русскоязичних» з танками, «катюшами», градами, то питання мови в Україні перестало бути винятково засобом комунікації, а стало питанням національної безпеки.

Бо коли через «притеснение русскоязичних» хочуть зазіхнути на моє українське, то, вибачте, треба оборонятись. Особливо, у своїй державі.

Де буде українська мова, там буде більше України і менше зазіхань Росії! Це треба просто розуміти і діяти в інтересах України!

Бо тоді, як Україна лишається толерантною до всіх мов, в РФ немає жодної української бібліотеки та школи, а національна меншина стерта з лиця землі і боїться про себе заявити, бо за це їй щось буде…

А «окупаційна влада» Криму заборонила українську та кримськотатарську, яку проголосила однією з офіційних мов… При цьому знищує українські медіа, школи та інші навчальні заклади і реальних можливостей використання української та кримськотатарської мов та їх розвитку на Кримському півострові немає. …

P.S. Будьмо мудрими і свідомими! І переходьмо на українську в Україні! Бо мова має значення!

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 21 лютого 2021 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова