Іван Крулько: В разі ухвалення законопроєкту №5600 до держбюджету надійде ще менше коштів

Законопроєкт №5600, який передбачає зростання доходів держбюджету на 30 млрд грн за рахунок збільшення податків і, який критично оцінений бізнесом, асоціаціями і «Батьківщиною», може призвести до зворотного ефекту – до зменшення доходів.

З кого будуть брати податки? З бізнесу! Бізнес ще не оклигав від ковіду, і ми розуміємо,  в яку осінь входимо з точки зору можливих локдаунів, про що постійно лякає уряд, і збільшення тарифів.

Замість того, щоб дати змогу бізнесу легше пройти цей складний період, приймаються законопроєкти, які, навпаки,  обкладають бізнес додатковим тягарем

Це означає, що когось із працівників прийдеться звільняти, скорочуватимуться робочі місця, а це потребуватиме нових соціальних виплат з бюджету.

Насправді у разі прийняття законопроєкту №5600 до держбюджету надійде ще менше коштів. Бізнес або перестане платити податки, або закриється, бо не витримає збільшення податкового тягаря. Податковий тягар треба знижувати, а не збільшувати

До того ж закладання доходів від збільшення податків згідно з законопроєктом №5600, який навіть не прийнятий і не підписаний президентом, є порушенням бюджетного законодавства. Але СН, що є монобільшістю,  вважають, що можуть собі  дозволити все, бо вони більшість і будь-що проголосують.

У народних депутатів буде  10 днів, щоб подавати правки до держбюджету-2022.

«Батьківщина» вже готує поправки щодо доходів і витрат. Ми покажемо, де знайти кошти у  державі без збільшення податкового тиску на  людей і бізнес, що пропонує законопроєкт №5600, і на які цілі їх витратити.

У першу чергу будемо пропонувати  підвищення соціальних стандартів, щоб пенсії дорівнювали хоча б фактичному прожитковому мінімуму, а не тому, що затверджений урядом, збільшення субсидій і здешевлення газу для населення.

Розуміємо, що, як правило, між першим і другим читанням кардинальних змін бюджету не відбувається і швидше за все, буде прийматись рамка, задана СН.  Але зробимо все від себе залежне, щоб досягти кардинальних змін. Торік нам, наприклад, вдалось домогтися створення спеціального ковідного фонду.

«Батьківщина» вважає неприпустимим, що у час війни з РФ держава заборгувала військовим 1,5 млрд грн.

1,5 млрд грн заборгованості перед військовими – це обурлива ситуація. Цілком очевидно, що у час війни з РФ українське військо має бути забезпечене всім необхідним і питання про заборгованість у 1,5 млрд грн не має звучати.

Це питання не  можна перекладати на наступний рік. Його треба негайно вирішувати одним із трьох законопроєктів, які стосуються змін до бюджету, які будуть розглядатись у парламенті.

«Батьківщина» обов’язково підніматиме це питання у парламенті.  Українські військові мають розуміти, що їхній тил закритий, поки вони захищають Україну та українців на східних кордонах.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 20 вересня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова