Іван Крулько: Уряд не виконав доручень президента і парламенту при підготовці бюджету на 2020 рік

Фракція «Батьківщина» не підтримала проєкт ухвалений урядом державний кошторис на 2020 рік.

Мене відверто вразила ситуація із доходами по митниці, які скоротили й на 2020, і на 2019 роки. Хоча нам розповідали, що достатньо поміняти керівника – і гроші потечуть рікою. На жаль, стало ще гірше, старий керівник митниці хоча б «вписувався» у план.

20 вересня, вже після подання бюджету на 2020 рік у парламент, Президент України видав Указ, яким дорив уряду доопрацювати бюджет у 4 напрямках:
– знайти драйвери для розвитку економіки;
– підвищити соціальні стандарти для людей;
– реалізувати програму розвитку Українських Карпат, бо це туризм і теж підвищення економіки:
– підвищити витрати для Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), або так звані інфраструктурні проєкти на місцях, що теж впливає на підвищення економіки.

Що ж маємо натомість? Уряд примудрився між 1 і 2 читанням, не лише не виконати пряме доручення президента, а ще й зменшити всі витрати, які мав збільшити, за завданням президента.
Для прикладу, до першого читання на ДФРР було передбачено 9,5 млрд грн, на друге читання лишилось 7,5 млрд. Мінус 2 млрд. Тоді як президент казав підвищити (!).

Державні інвестпроєкти – на перше читання подали на 2,3 млрд, на 2-ге – 1,8 млрд грн. Мінус 500 млн.

Соцстандарти не підвищені, а провалені вщент. Не вирішене питання із тарифами, хоча їх обіцяли знизити. Не підвищені мінімальні пенсії хоча б до рівня прожиткового мінімуму. На сьогодні мінімальна пенсія у два рази відстає від прожиткового мінімуму для непрацездатної особи. Тобто пенсіонер сьогодні має пенсію від держави – лише на півмісяця.
По всім пунктам програми розвитку Українських Карпат – нулі.

Схожа ситуація і з виконанням постанови Верховної ради, якою парламент зобов’язував уряд підвищити соцстандарти та знайти драйвери росту економіки.

Питання – кого цей уряд представляє і хто підбирав усіх цих міністрів, якщо вони не чують і не виконують завдання президента та парламенту, і навіть більше, зменшили все, про що їм казав президент?

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 17 листопада 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова