Фракція «Батьківщина» не голосуватиме за зміни до Конституції щодо особливого статусу Донбасу.
Про це заявив народний депутат Іван Крулько у програмі «Шустер LIVE».
«Хотілось би почути позицію МЗС та Президента України, що малося на увазі, коли міністри закордонних справ Франції та Німеччини – Еро і Штайнмаєр говорять, що за сім днів стійкого перемир’я, тобто на наступному пленарному тижні, парламент мусить прийняти конституційні зміни та вибори на Донбасі», – зауважив він.
Крулько наголосив, що позиція «Батьківщини» у цих питаннях не змінилась і фракція не голосуватиме за надання особливого статуту Донбасу.
Депутат вважає, що в парламенті за жодних умов не набереться 300 голосів за конституційні зміни щодо особливого статусу Донбасу і 226 голосів за закон «Про проведення виборів на Донбасі», який окупований російськими військами.
«Будь-який особливий статус для окремих територій України — це фактор дезінтеграції, а не інтеграції України. Його надання призведе до серйозних наслідків не лише на Донбасі, а й на інших територіях України. Зокрема, на Закарпатті, Буковині, де компактно проживають угорська чи румунська меншини», – пояснив Іван Крулько.
Депутат від «Батьківщини» також висловив позицію щодо Мінських угод.
«Одним із найслабших моментів у Мінському процесі є те, що там досить довільно змішані докупи безпекові та політичні питання, чого робити категорично не можна. Щоб рухатись далі у політичному процесі, треба спочатку вирішити безпекові питання — реальне забезпечення стійкого перемир’я, відведення військ і головне — контроль Україною кордону з РФ», – зауважив він.
За інших умов, наголосив політик, проводити вибори на цих територіях злочинно: «По-перше, це небезпечно, а, по-друге, не всі політичні сили зможуть взяти у них участь».
«І нарешті найголовніше, третє – цими виборами будуть повною мірою узаконені бандитські угрупування, представники яких стануть обраними депутатами, і їх треба буде визнавати українській владі», – переконаний Крулько.
За словами народного депутата, останні заяви європейських партнерів свідчать, що вони продовжують політику «замирення агресора» і намагаються позбутися «головного болю» у вигляді України, схиливши її до поступок, як слабшу, на їхню думку, сторону.
«Бажання скинути відповідальність і тягар у них превалює над природними відчуттями небезпеки з боку Російської Федерації, яку вона становить не лише для України, а й для всього європейського континенту», – вважає парламентар.
Представник «Батьківщини» також переконаний, що діючим Мінським форматом переговорів ми не зможемо цю проблему вирішити.
«Україні треба думати над новим форматом перемовин, де вона матиме сильних союзників і виглядатиме більш впевнено. Треба включати у переговорний процес наших природних союзників – США і Великобританію, які давали у тому числі гарантії за Будапештським меморандумом», – підсумував Іван Крулько.