Іван Крулько: Наша школа стане справді українською

Наша школа стане справді українською, з державною мовою навчання.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, коментуючи закон «Про освіту», який підтримала «Батьківщина» і за яким мовою в освітньому процесі є державна мова.

Він нагадав, що за новим законом, мовою навчання в українських школах з 1 по 4 клас може бути мова нацменшин.

Тоді як з 5 класу мовою навчання буде лише державна мова. Винятком можуть бути тільки предмети з мови, літератури та історії нацменшин, які можуть викладатись мовами національних меншин.

Крулько зауважив, що це – загальносвітова практика і так повинна діяти кожна країна, яка хоче, щоб її громадяни добре володіли державною мовою.

Бо, на жаль, деякі молоді люди, громадяни України, навчаючись в українських школах, не завжди її знають навіть на побутовому рівні, чи на рівні спілкування, не кажучи вже про спроможність складати українською іспити із ЗНО, пояснив депутат.

Парламентар звернув увагу, що така ситуація, наприклад, поширена на Закарпатті.

«За статистикою Міносвіти, випускники мого рідного Закарпаття мають останнє місце із ЗНО з української мови. Чому? Бо у нас є школи, де українська мова не викладається зовсім. І закінчивши школу, деякі учні, які проживають в Україні, абсолютно не володіють українською мовою. Навіть не вміють нею говорити», – зауважив народний депутат.

Крулько переконаний, що новий закон має виправити ситуацію, хоча навколо нього вже є і ще буде багато шуму.

«Ми маємо поставитись до заяв країн-сусідів із розумінням, бо вони захищають свої національні інтереси. А ми як державники та громадяни України повинні захищати свої інтереси», – переконаний депутат.

Іван Крулько також нагадав, що «Батьківщина» підтримала закон «Про освіту»(№3491-д), бо парламент врахував низку принципових правок фракції у другому читанні.

«Лише моїх правок комітет врахував понад 30 з 65 поданих, які стосувались різних блоків закону», – уточнив член фракції.

Зокрема, Іван Крулько, нагадав основні поправки від «Батьківщини». Це підняття зарплат вчителю до 3 мінімальних зарплат (або до 9600 гривень) замість 4 прожиткових мінімумів; захист майна (приміщень, землі) навчальних закладів, у тому числі ПТУ, яке могли прибрати до руку і перепродати швидкі на руку ділки за механізмом «державно-приватного партнерства».

«Загалом «Батьківщина» підтримувала ідею реформи освіти, бо насправді українська освіта має ставати більш сучасною та європейською, а українські вчителі – вільнішими у плануванні навчального процесу. І при цьому важливо не втрачати всіх позитивів у навчальному процесі, які маємо наразі», – підсумував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова