Іван Крулько: Українська громада в Росії системно знищується

Парламент має якнайшвидше врегулювати повний спектр проблем у взаємовідносинах з Російською Федерацією, яка є агресором і окупантом.

Таку позицію висловив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час виступу у сесійному залі.

Він наголосив на тому, що необхідно посилити підтримку українців у Росії, «а не штучно порушувати ти ці питання, коли це політично вигідно для піару».

«Українська громада в Росії системно знищується! 24 листопада 2010 року була ліквідована Федеральна національна культурна автономія українців у РФ. 18 травня 2012 року рішенням Верховного суду Росії ліквідоване Об’єднання українців в Росії. А зараз чуємо, що Московський суд прийняв рішення про знесення храму Київського патріархату. Єдину церкву українського патріархату у Росії будуть зносити екскаватором! Ось справжнє становище українців у Росії!» – констанував Іван Крулько.

Він також звернув увагу, що «натомість український бюджет на цей рік закладає нуль на підтримку східної діаспори, українців у Росії».

На переконання парламентаря, питання скасування безвізового режиму для РФ провладні фракції спробують зірвати, як це було минулого тижня із голосуванням за звільнення суддів.

На підтвердження народний депутат продемонстрував висновок Комітету в закордонних справах Верховної ради України, де зазначено, що МЗС не підтримує запропонований проект постанови про скасування безвізового режиму з Росією.

_APM8952

Політик нагадав, що у ВРУ досі не проголосовані ініціативи «Батьківщини», зокрема, поданий ще у 2014 році проект Постанови про вихід України із СНД та всіх органів СНД, внесений Борисом Тарасюком, та перегляд великого договору і скасування стратегічного партнерства з РФ.

«Чому ми досі не розірвали дипломатичні відносини з країною-агресором, яка вбиває українців, окупувала Крим і частину Донбасу? Мені це нагадує сумний сатиричний вірш: «Медленным шагом, робким зигзагом, не увлекаясь, приспособляясь, если возможно, то осторожно, тише, вперед рабочий народ!» – резюмував Іван Крулько.

Член фракції також наголосив, що «Батьківщина» голосуватиме за скасування безвізового режиму із Росією, яка є країною-агресором.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова