Іван Крулько: Україна здатна забезпечити населення газом за ціною 3-3,5 грн за кубометр

Лише за  останній рік тарифи в Україні піднялися на 26,5%!  

При цьому, за даними Держстату,  найбільше зросли за рік тарифи на газ – на 89,9% і на електроенергію – на 36,6%!

На 18,7% за рік зросли тарифи на каналізацію, на 11,5% – на водопостачання, на 5,6% – на утримання і ремонт житла, 2,4% – на утримання житла і прибудинкових територій.

І це не межа. Вартість природного газу влітку 2021 року вдвічі (!) перевищить тогорічну, прогнозує Нацбанк. Якщо цей прогноз буде реалізовано і влада продовжить «драконівську» тарифну політику, це призведе до суспільного невдоволення і ще більшого росту боргів населення за ЖКГ, який легко «перевалить» за 100 млрд грн  (!).

Адже вже нинішні тарифи  непідйомні для багатьох українців, а підвищені нові – й поготів. Адже 51% населення було за межею  бідності й, зважаючи, що доходи населення за нової влади не росли, а падали через численні локдауни, зростання тарифів і цін на продовольчі товари.

«Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко ще на старті говорила новій владі, що не можна підвищувати тарифи для населення!  Натомість треба боротись із корупцією у НАК Нафтогазі (!), аудит якої показав зловживань на 72,5 млрд грн (!),  провести інвентаризацію у сфері енергетики,  наростити видобуток власного газу, встановити  лічильники та енергозберігаючі технології, як цього вимагає закон, а не «паритет цін» для бізнесу і населення.

За підрахунками експертів «Батьківщини», Україна здатна забезпечити населення газом за ціною 3-3,5 грн за кубометр! Для цього достатньо було проголосувати за законопроєкт, за яким газ власного видобутку відпускався б громадянам України з рентабельністю не вище ніж 30%, а закачаний імпортний газ із газових сховищ – за тією самою ціною, за якою його було закачано, з урахуванням вартості зберігання і транспортування.  Але нас не послухали. Те, що зараз відбувається із тарифами, із вибуховим зростанням боргів за ЖКГ – це відповідальність не лише уряду, а й влади Зеленського.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 17 травня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова