Іван Крулько: У законі про народовладдя мало народовладдя

Згідно з ухваленим парламентом законом про народовладдя, провести референдум за народною ініціативою не зможе ніхто, крім влади.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «112. Україна».

«Насправді, провести референдум за народною ініціативою, згідно з цим законом, неможливо. Це не може зробити ні політична сила, ні група громадян, ні громадська організація, ніхто, крім влади», – обурився народний депутат.

За словами політика, закон містить низку небезпечних норм, що дозволяють владі блокувати референдум за народною ініціативою.

«По-перше, за допомогою електронного голосування можна буде сфальсифікувати референдум. По-друге, цей закон говорить про те, що не безпосередньо законом про референдум, а рішенням ЦВК буде регулюватись цілий перелік питань щодо безпосереднього проведення референдуму. По-третє, ЦВК може самостійно прийняти рішення про те, чи відповідає питання, яке виноситься на референдум, Конституції й зупинити процедуру проведення референдуму, звернутись до президента, і той 40 днів буде думати, що йому робити, звернутись до Конституційного суду, чи ні», – пояснив Іван Крулько.

Таким чином, зауважив парламентар, цей закон дозволяє заблокувати референдум за народною ініціативою.

«Навіть більше, якщо пройти всі процедури, зібрати три мільйони підписів на референдум, то чи пройде це питання, чи ні залежить не від людей, які зберуть ці підписи, а від президента, захоче він це робити чи ні, і від ЦВК, проведе вона такий референдум, чи ні», – зазначив Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова