Іван Крулько: У досягненні миру потрібно керуватись національними інтересами

Ми дуже добре розуміємо, що стратегія Російської Федерації полягає у тому, щоб «взяти» всю Україну. Є два шляхи: військовий, або політичний, щоб захопити владу.

І зараз РФ фактично намагається втілити те, що Сталіну не вдалось у 1952 році у Німеччині через так звану «ноту Сталіна».

План Сталіна був дуже простий – об’єднати території Німеччини й провести вибори на території, що була під контролем радянських військ і на території Західної Німеччини. Нова влада – новий бундестаг – керуватиме «новою» Німеччиною. Нічого не нагадує? Нам теж пропонують спільні вибори.

Тоді колишній канцлер Німеччини Конрад Аденауер спитав: «Радянські війська лишаються? Так. Вони контролюватимуть, як проходитимуть вибори? Так, але вони будуть дуже демократичні».

Відповідь Аденауера була безкомпромісна: «Ми свободу не міняємо на територію». А через три роки він привів Федеративну Німеччину до НАТО, і за 40 (!) років відбулись вибори на всій території Німеччини, коли НДР покинув останній радянський солдат.

Тому, коли ми говоримо про плани України з досягнення миру, кожен український лідер має пам’ятати уроки історії й керуватись національним інтересом, щоб тактичні й оперативні кроки не призвели до ще більшого горя і повної здачі України.

Сьогодні маємо шанс не просто вистояти – маємо шанс перемогти! Є внутрішня робота, яку повинні робити, але має бути й дуже сильна зовнішня позиція. Вона повинна полягати в одному: поки російські війська знаходяться на території України, поки ми не контролюємо кордон, політичний процес у жодному випадку не можна розпочинати! Тоді на зміну плану Штайнмайера прийде український план, що приведе нас до перемоги, успіху та миру, який чекають всі люди й на тій, і на тій території.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 2 листопада 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова