Іван Крулько: У «Батьківщини» багато зауважень до Бюджетної декларації на 2022-2024 роки

«Батьківщина» підтримує середньострокове бюджетне планування, але вважає, що воно має передбачати вихід на показники, передбачені законодавством України.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час розгляду у сесійній залі Бюджетної декларації на 2022-2024 роки.

Парламентарій вказав на низку недоліків, які містяться в документі. Зокрема, він висловив сумнів щодо забезпечення реального росту ВВП, що передбачений у Бюджетній декларації.

«У першому кварталі 2021 року Держстатистика зафіксувала падіння реального ВВП на 2,2%. До того ж планується негативна динаміка сальдо торговельного балансу. То з чого буде зростати економіка?» – риторично зауважив Іван Крулько.

Народний депутат назвав «надоптимістичним» макропрогноз уряду щодо зростання тарифів на комунальні послуги у 2022-му році – на 6%, у 2023-му – на 5%, у 2024-му – на 5%, зважаючи, що тарифи для населення на гарячу воду й опалення вже восени 2021-го року зростуть на 33%.

За словами Івана Крулька, «Батьківщина» не може погодитись із незначним зростанням фактичного прожиткового мінімуму на 2022-2024 роки: 2393 гривні у січні 2022 року та 2972 гривні у грудні 2024 року, що впливатиме на пенсійне забезпечення.

«Це не покриває навіть половини фактичного розміру прожиткового мінімуму, який на цей момент має становити 4340 гривень і щонайменше – 5695 гривень на грудень 2022 року, зважаючи на ріст споживчих цін», – переконаний він.

Народний депутат також звернув особливу увагу на неналежну підтримку аграріїв.

«За уряду Юлії Тимошенко у держбюджеті допомога аграріям становила 27 мільярдів гривень. Зараз у Бюджетній декларації закладається всього 4,5 мільярда. Це неналежна підтримка аграріїв! Тим більше під час абсолютно непродуманого «розпродажу» землі з 1 липня, «проти» якого виступає «Батьківщина» та більшість українців», – обурився заступник Голови партії.

Не кажучи вже про недоліки у міжбюджетних відносинах, зокрема місцевих бюджетів, що не передбачає жодних кардинальних змін, резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова