Іван Крулько: ТСК виявила прямі крадіжки ПДВ з бюджету на понад 500 мільйонів гривень

Тимчасова слідча комісія виявила понад 500 мільйонів гривень неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету протягом 2019 – початку 2020 року.

Про це під час засідання ТСК повідомив заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько, який є головою ТСК з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини держбюджету за січень 2019 року – березень 2020 року.

«Ми знайшли щонайменше 500 мільйонів гривень, що були віддані прямо із бюджету у вигляді відшкодування ПДВ протягом 2019-го року і першого кварталу 2020 року. А це не просто несплата податків до державного бюджету, а прямі крадіжки через різного роду схеми, які стають можливими через недопрацювання контролюючих органів», – зауважив Іван Крулько.

Народний депутат також озвучив найбільш поширені схеми, за якими неправомірно відшкодовується ПДВ, і закликав контролюючі органи звернути увагу на них.

«Найбільш поширена схема – придбання сільгосппродукції без легального джерела походження з подальшим експортом. Наприклад, підприємство здійснює експорт зернових (експортні операції не обкладаються ПДВ), а податковий кредит формується по ланцюгу від «скрутчиків». У цій схемі і платники-«скрутчики», і безпосередній постачальник визнані податківцями ризиковими, але чомусь уже після повернення бюджетного відшкодування! Подали на відшкодування незаконні документи за 2019 і перший квартал 2020 року – і держава заплатила гроші прямо з бюджету», – розповів парламентарій.

Досить поширеними, за його словами, також є схеми:

  • відшкодування ПДВ підприємствам і організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які мають право на застосування нульової ставки з ПДВ до операцій з постачання товарів, що безпосередньо виготовляються ними;
  • відшкодування ПДВ по операціях з придбання товарів (як імпорт, так і на митній території), які надалі не реалізовуються;
  • штучне завищення вартості основних засобів з використанням в ланцюгах постачання схемного податкового кредиту.

 

Резюмуючи, голова ТСК зауважив, що комісія триматиме на контролі ці питання і хоче почути від ДПС, чи включено у план-графік документальних перевірок на 2021 рік перелік платників, які скористались податковою вигодою за 2019 рік і підлягають відпрацюванню з боку ДПС, за попереднім звітом ТСК.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова