Іван Крулько: ТСК перевірить багатомільярдні втрати бюджету через зловживання у НАК «Нафтогазі»

Питання зловживань у фінансово-господарській діяльності НАК «Нафтогаз України» буде одним із ключових у роботі новоствореної парламентської ТСК, бо йдеться не лише про багатомільярдні втрати держбюджету, а ще й про кошти, які щомісяця платять українці через платіжки.

На цьому після першого установчого засідання ТСК  наголосив Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», голова ТСК з питань розслідування фактів можливої корупції посадових осіб в ДПС, ДМС, що могли призвести до зменшення надходжень до держбюджету, та можливих зловживань у сфері фінансово-господарської діяльності НАК «Нафтогаз України».

За даними парламентаря, на першому установчому засіданні ТСК було затверджено попередній план роботи. Він передбачає продовження розслідування по «скрутках» ПДВ та інших податкових схемах, що призводять до багатомільярдних втрат держбюджету; вжиття заходів із мінімізації та протидії контрабанді на митниці; а також розслідування зловживань у  НАК «Нафтогазі».

Народний депутат нагадав, що деякі зловживання по НАК «Нафтогазу» вже були встановлені ревізією  Держаудитслужби та ДПС.

«Ми хочемо розуміти, яка ціна українського державного газу, що має розподілятись між громадянами України, бо це впливає на тарифоутворення. А також дослідити «штучне» заниження прибутків і формування «збитків» компаніями групи «Нафтогаз України», що призвело до втрат дохідної частини бюджету. Це також питання виконання і дотримання статті 10 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» щодо використання газу власного видобутку для потреб населення, оцінки стану систем розподілу природного газу, виконання спецобов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», – зауважив Іван Крулько.

Він додав, що ТСК, як і кожного українця, цікавить, чи відбирався у попередні роки російський газ із труби, і  скільки кожен українець заплатив із власної кишені через створення у сусідніх країнах так званих  компаній-прокладок, через які Україна  отримувала російський газ.

Іван Крулько також інформував, що найближчим часом ТСК надішле низку запитів до ДПС, ДМС, НАК «Нафтогазу», Держаудитслужби, Рахункової палати та правоохоронних органів щодо розслідувань, актів перевірок і кримінальних проваджень, що проводяться у напрямку роботи ТСК.

«Будемо інформувати про результати роботи ТСК публічно. На наступне засідання запрошуємо представників ЗМІ та експертів. Закликаємо усіх, у кого є факти, матеріали, дослідження й аналітика з означених питань. ділитись ними із ТСК. Будемо брати до розгляду, аналізувати й інформувати», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова