Іван Крулько: ТСК – це важлива і працююча  форма контролю

Одна з важливих форм роботи – це ТСК Верховної Ради, які недооцінені в Україні. Часто кажуть, що  ТСК, мовляв, нічого не вирішують. Я очолюю одну із ТСК, що була створена після заяв колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про недоотримання мільярдів гривень у бюджет через «скрутки» ПДВ, за ініціативою  Юлії Тимошенко і нашої команди

Наша ТСК показала реальні результати. Це стало можливим, у тому числі завдяки новому закону про ТСК, на прийнятті якого наполягала «Батьківщина» кілька років поспіль і, який набрав чинності в кінці 2019 року. Він дає серйозні повноваження ТСК, зокрема, через «привід», коли поліція зобов’язана забезпечити прибуття особи, яка  не хоче з’явитись на засідання ТСК. Наша ТСК поки не застосовувала «привід» у  роботі.

Це також можливість мати доступ до всіх баз даних, робити запити уряду, спілкуватись з правоохоронними органами, контролювати розслідування кримінальних справ.

За моїми зверненнями, як голови ТСК, було зареєстровано понад 10 кримінальних проваджень.  По деяких із них, тих,  що розслідує  СБУ, вдалось дуже далеко продвинутись, є  факти серйозної корупційної діяльності. Торік був ковідний рік, економіка падала, але податкова зібрала  більше податків, ніж планувала у бюджеті. Завдяки викриттю схем і «скруток» ПДВ торік бюджет додатково отримав плюс 40 млрд грн (!).

Рівень корупції по скрутках з ПДВ становив від 2,5 до 3 млрд грн щомісячно. ТСК це змогла довести. Важливо, що наприкінці минулого року ми представили у парламенті попередній звіт ТСК і понад 300 депутатів, а це конституційна більшість, підтримали його і відповідно всі висновки ТСК.

ТСК – це важлива і працююча  форма контролю. Якщо активна ТСК і голова ТСК хоче, то всі можливості  для контролю є.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 13 квітня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова