Іван Крулько: Треба приймати рішення про надзвичайну енергетичну ситуацію в країні та вживати необхідних антикризових заходів   

Треба приймати рішення про надзвичайну енергетичну ситуацію в Україні й діяти відповідно до нормативно-правових актів, які передбачені в такому випадку. 

 На цьому наголосив народний депутат, заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Прямий».

За словами парламентаря, українська влада провалила підготовку до опалювального сезону.

«У весняно-літній період не було закуплено достатніх обсягів газу і вугілля, щоб пройти опалювальний сезон. Хоча у НАК «Нафтогазу» весною на рахунках було 2 млрд доларів. За ці кошти можна було закупити 10 млрд кубів газу – по 200 доларів за 1 тис. кубометрів. Відтак, наразі запаси газу в  газосховищах – 18, 8 млрд кубів, з яких 4,5 млрд – технічний газ, який неможливо викачати, ще близько 3 млрд – приватний і лише 11 млрд – державний, тоді як треба 20 млрд. Вугілля у нас у 4,5 раза менше від потреби», – пояснив Іван Крулько.

На думку народного депутата, було б розумно, аби  влада врешті дослухалась до пропозицій Юлії Тимошенко, яка з огляду на успішний досвід роботи прем’єр-міністром запропонувала покроковий план дій виходу із кризової ситуації.

«Юлія Тимошенко запропонувала пустити український газ виключно на потреби українців і забезпечити населення і бюджетну сферу вітчизняним газом за адекватною, а не «космічною» ціною. А також вирішити питання зі зниженням ціни на енергоносії для підприємств шляхом прибирання з платіжки за енергоносії ПДВ. Бо підприємства, що купуватимуть дорогий газ, закладатимуть його у ціну товару, і ціни на хліб та інші першочергові товари ростимуть невпинними темпами. Бо хліб, випечений за ціною на газ 45-47 грн за куб, буде коштувати дорого і для пенсіонерів, яким пенсію не підвищують», – наголосив Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова