Іван Крулько: Точкові заходи у боротьбі з контрабандою не дадуть результату – потрібна системна робота

Затягувати із закупівлею скануючих систем для митниці та боротьбою з контрабандою не варто, бо точкові заходи не дадуть результату.

Таке переконання висловив Іван Крулько, заступник голови партії «Батьківщина», голова ТСК Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади під час засідання комісії.

Парламентарій розповів, що під час нещодавньої наради у віце-прем’єр-міністра Михайла Федорова за участі Мінфіну, ДПС та інших відповідальних держорганів обговорювалось питання покращення роботи Державної міграційної служби України шляхом встановлення скануючих систем, але на заваді – брак коштів.

«Вважаю, що зволікати із цим питанням не треба. Як варіант, варто розглядати можливість закупівлі скануючих систем через механізм кредитування через державні банки. Бо державні інвестиції повернуться за місяць-два, а митниця зможе нарощувати надходження у держбюджет», – зауважив Іван Крулько.

На думку народного депутата, при цьому дуже важливо, аби скануючі системи працювали 24/7, а не по дві години на добу, і щоб їхня робота тотально контролювалась в онлайн-режимі в одному офісі. Крім того, не завадить встановити жорстку відповідальність за навмисне псування майна.

«Бо вже були випадки, коли за проєктом ТАСІС міжнародні інституції допомогли Україні скануючими системами, але з 16 систем дуже швидко «працюючими» залишились лише дві, інші – зламались. Нібито через погане обслуговування автівок, що перевозять скануючі системи. Насправді ж ми розуміємо, що відбувалось навмисне псування майна, щоб неможливо було проводити перевірки», – нагадав він.

Крім того, голова ТСК висловив застереження щодо санкцій РНБО і щодо неприпустимості вибіркового підходу до осіб і компаній, які повинні відповідати за ту чи іншу неправомірну дію.

«Ті, хто скоїв злочин, повинні нести кримінальну відповідальність, і бути у в’язниці, а санкції застосовуються до іноземних громадян, іноземних юросіб, яких неможливо в Україні притягти до відповідальності… Щоб не сталось так, що місце одних контрабандистів займуть нові, більш вправні, молоді й завзяті, проблему контрабанди треба вирішувати більш системно, щоб контрабанда нікому не була цікава через жорстку відповідальність за законом», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова