Україна отримала 30 балів зі 100 можливих у щорічному рейтингу сприйняття корупції Transparency International за 2017 рік.
Це 130 позиція із 180-ти (на рівні із Сьєрра-Леоне, Іраном, Гамбією).
Це, звісно, краще на один бал, ніж торік. Але це зовсім не той рівень, якого чекає від нас Захід і головне – український народ. Більше того, як відзначає сама організація: темпи ефективності боротьби з корупцією в Україні за рік упали вдвічі!
Головні причини: відсутність політичної волі керівництва держави боротись із корупцією, відсутність судової реформи, антикорупційного суду та загроза згортання діяльності антикорупційних органів, зокрема через законодавчі ініціативи президента.
Що можна говорити, якщо зі 107 справ НАБУ, скерованих до суду, було винесено лише 19 обвинувальних вироків.
Сьогодні корупція й далі лишається однією із головних проблем в Україні для бізнесу, звичайних громадян та країни.
На жаль, ми й досі плентаємось у хвості борців із корупцією поряд із Росією та Гондурасом, у яких 29 балів. Тоді як мали б упевнено наближатись до рівня Угорщини (45), Греції і Румунії (48), Грузії (58 балів) та Польщі (60), аби влада не імітувала боротьбу із корупцією, а створила незалежний і прозорий антикорупційний суд, провела справжню, а не фейкову судову реформу, посилила спроможність слідчих органів, припинила міжвідомчу боротьбу, впровадила автоматичну перевірку НАЗК декларацій посадовців тощо.
Економіка України має рости вдвічі швидше, ніж зараз, аби держава мала європейську перспективу. Щоб почати зростати, треба боротись із корупцією. Це єдиний шлях до заможної та вільної України. І це не менш важливо, ніж відсіч російській агресії.
Ми ніколи не зможемо перемогти бідність і агресора, поки влада зароблятиме на війні, поки буде корупція та «ручні» суди. Та судячи з останніх заяв президента по антикорупційному суду, влада не збирається нічого міняти.
Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 лютого 2018р.