Текст проекту Закону «Про державний бюджет на 2017 рік» досі не надійшов до парламенту, зокрема, в бюджетний комітет.
Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини», член бюджетного комітету Іван Крулько під час прямого ефіру на телеканалі «News One».
«Документові лише присвоєно номер, який гарно запам’ятовується – 5000. Немає тексту документу і на сайті Верховної Ради України», – зауважив він.
Народний депутат припустив, що уряд дороблятиме проект бюджету-2017 в авральному порядку на вихідних і в понеділок, адже на вівторок у бюджетному комітеті запланована його презентація.
Іван Крулько також зауважив, що Кабмін не проводив консультацій із бюджетним комітетом щодо проекту бюджету на наступний рік.
За його словами, вперше народні депутати, як і громадяни, побачили цифри кошторису країни на наступний рік зі слайдів, які прем`єр-міністр Володимир Гройсман презентував на вечірньому засіданні уряду в четвер.
«Не зрозуміло, за рахунок яких доходів гаситимуться видатки бюджету, взяті як зобов’язання уряду перед МВФ за отримання третього траншу у розмірі 1 млрд доларів, і тут потрібні пояснення», – додав парламентар.
Нагадаємо, згідно з підписаним Меморандумом з МВФ, Кабмін узяв зобов’язання збільшити пенсійний вік, розширити базу платників ЄСВ, скоротити перелік осіб, що мають право виходу на пенсію і отримання мінімальної пенсії, а також викинути з бюджету чимало соціальних статей за різними програмами, збільшити тарифи, розширити список об’єктів приватизації, скасувати пільговий режим оподаткування для аграріїв тощо.
«Сподіваюсь, у вівторок, 20 вересня, текст документу фізично потрапить до бюджетного комітету. Тоді ми зможемо його проаналізувати і парламент або прийме його на розгляд, або направить на доопрацювання в уряд», – припустив два сценарії розвитку подій народний депутат.
Іван Крулько також зауважив: «Є сумніви, що бюджет-2017 реальний з точки зору доходів. Адже навіть поточний бюджет на 2016 рік не виконується і є дірка 16 мільярдів гривень, не кажучи вже про дефіцит Пенсійного фонду».
«Окрім того, маємо провальну приватизацію – з очікуваних 17 мільярдів гривень у бюджет від приватизації надійшло лише 59 мільйонів гривень. У парламенті навряд чи знайдеться більшість, яка проголосує за розширений стратегічними об’єктами приватизаційний список. Це підприємства, які приносять дохід державі і вони у час «економічного дна», коли в Україну не йдуть прямі іноземні інвестиції, можуть піти з молотка за безцінь так званим внутрішнім інвесторам-олігархам», – спрогнозував політик.
Депутат від «Батьківщини» також переконаний: «Збільшення мінімальних доходів, які закладаються у проекті бюджету на 2017 рік, не вирішують проблеми відповідності соціальним стандартам і не сприяють тому, що доходи людей дорівнюватимуть мінімальним витратам».
Іван Крулько запевнив, що «Батьківщина» наполягатиме на тому, аби мінімальні доходи громадян відповідали соціальним стандартам, як це передбачено методологією 2000 року.