«Батьківщина» не голосуватиме за так звану медичну реформу, бо вона призведе до скорочення лікарень, лікарів і зробить недоступною для мільйонів людей спеціалізовану медичну допомогу.
На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько, коментуючи ЗМІ перспективи ухвалення у четвер змін до медичного законодавства.
«Унаслідок ухвалення реформи ще більше скоротиться мережа медзакладів на селі. Люди не зможуть отримати первинну медичну допомогу», – спрогнозував він.
На думку народного депутата, телемедицина, якою хочуть замінити лікарів на селі, не варіант.
«В Україні це не працюватиме, тому що інтернет-покриття в українських селах становить, за оцінками фахівців, лише 25-28%. Більше того, у медзакладах і ФАПах на сьогодні немає необхідного діагностичного обладнання, яке ще треба закупити і навчити людей ним користуватись», – пояснив Іван Крулько.
За його словами, мільярди, які зараз виділяються на так звану телемедицину, – це чиста корупція.
«Уявіть собі, як лікуватись за допомогою телевізора чи інтернету? Це що, Кашпіровський сидітиме та заряджатиме людей?» – іронічно додав заступник Голови партії, нагадавши, що більшість сільського населення в Україні – це люди похилого віку, яким важко буде опанувати сучасні технології.
Парламентар також зазначив, що медреформою фактично скасовується інститут безкоштовної медицини. І щойно вона буде ухвалена, пацієнти змушені будуть платити за діагностичне обстеження, операції, подальшу реабілітацію із власної кишені, зазначив Крулько.
«На жаль, для багатьох українців лікування може стати недоступним, зважаючи на те, що, за даними ООН, 60% населення в Україні живе за межею бідності. Такі люди змушені будуть продати останнє або ж банально вимиратимуть», – спрогнозував депутат.
Він вважає, що державі спочатку варто було б запустити страхову медицину, а потім уже проводити медреформу.
Окрім того, зауважив політик, серед негативів медичної реформи – й централізована закупівля ліків Києвом.
«Це буде дуже велика централізована «годівниця». Якщо зал за це проголосує, то в країні буде створений черговий монстр, через який відмиватимуться мільярди гривень. «Батьківщина» не може таке підтримати», – резюмував представник «Батьківщини».
На запитання журналістки, чи варто очікувати у четвер підтримки в сесійному залі питання про зняття депутатської недоторканності, Іван Крулько зауважив: при бажанні та за політичної волі голоси знайдуться. Але це питання, переконаний парламентар, треба було ставити одним пакетом із законопроектами «Про імпічмент президента», «Про антикорупційний суд» та «Про вибори» на пропорційний основі.
«Це б зняло суспільну та політичну напругу, відновило справедливість, яку вимагають люди. Адже всі політичні сили, зокрема і партії влади (БПП, «Народний фронт»), і президент Порошенко, коли йшли до влади, обіцяли, що боротимуться з корупцією та створять усі антикорупційні органи, у тому числі Антикорупційний суд, що знімуть недоторканність з депутатів і буде механізм притягнення президента до відповідальності у порядку імпічменту. То в чому проблема? Створюйте! Тим більше, що в Раді є всі відповідні законопроекти», – підсумував Іван Крулько.
Як вже повідомлялося, перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив: псевдореформа медичної сфери призведе до масового відтоку українських медиків за кордон.
За словами лідера фракції Юлія Тимошенко, «Батьківщина» не голосуватиме за так звану медичну реформу, яка призведе до скорочення закладів охорони здоров‘я та медичних працівників.