Іван Крулько: Статус «основного союзника поза НАТО» не завадить подальшому вступу України до Альянсу

«Батьківщина» підтримає постанову зі зверненням до Конгресу США стосовно надання Україні статусу «основного союзника поза НАТО».

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Україна 24».

«Для США це достатньо поширена практика. Зокрема, Ізраїль є таким союзником США поза НАТО», – уточнив Іван Крулько.

За словами парламентарія, питання надання Україні статусу «основного союзника поза НАТО» комплексне і вирішуватиметься на рівні перемовин дипломатів МЗС України і Держсеку США, відповідних візаві в оборонних відомствах, Адміністрації Президента США й Офісу Президента України. Постанова ж Верховної Ради потрібна, аби ще раз підтвердити позицію, що у парламенті є стабільна проєвропейська євроатлантична більшість, готова голосувати за всі рішення, необхідні для вступу України до ЄС і НАТО.

«По-перше, цим парламент продемонструє, що у нас є понад 300 голосів «за» такого рівня співпрацю. Це важливий політичний сигнал. По-друге, давайте відверто скажемо, що зараз деякі країни-члени НАТО і ЄС блокують вступ України до НАТО. Ми це бачили ще на Бухарестському саміті у 2008-му, коли через позицію Німеччини та Франції Україні не запропонували підписати План дій щодо членства в НАТО, що є усталеною практикою перед вступом. І на цьогорічному саміті у Брюсселі нам підтвердили, що Україна стане членом НАТО через призму ПДЧ», – додав Іван Крулько.

«Україні треба прагнути до вступу в НАТО, але поки вступ блокується країнами ЄС, що тісно співпрацюють з РФ у напрямку бізнесу, Північного потоку-2 тощо, треба шукати інші варіанти, які б гарантували її національну безпеку. І таким варіантом може бути отримання статусу союзника США поза блоком НАТО. Це не стане не заваді подальшому вступу України до НАТО», – уточнив народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова