Усі політичні сили, які складають більшість у Верховній Раді, підписались під сьогоднішніми вимогами протестувальників біля парламенту.
Як наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «NewsOne», депутати пообіцяли скасування депутатської недоторканності, пообіцяли новий закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками, а також створення Антикорупційного суду.
«Влада дуже швидко забула про свої обіцянки, і зараз настав час нагадати про них. Парламент перетнув екватор своєї каденції, а ключові вимоги та гасла, з якими прийшли політичні сили, не реалізовані на практиці», – зауважив він.
У зв’язку з цим, вважає Іван Крулько, вимоги протестувальників і суспільства абсолютно логічні, та рішення щодо них можна ухвалити протягом одного парламентського тижня, адже є всі відповідні законопроекти.
«Провладні БПП і «Народний фронт», які йшли під цими гаслами до Верховної Ради, не хочуть голосувати за ці законопроекти, бо бояться, що антикорупційні органи можуть раптом спрацювати проти корумпованої влади. Вони бояться, що депутатська недоторканність може працювати проти тих, які корумпують парламент. Бояться, що чесний закон про вибори може призвести до втрати ними влади, бо не можна буде купити мажоритарні округи», – пояснив ситуацію депутат від «Батьківщини».
На думку політика, відповідальність за те, як завершаться мирні акції протесту, лежить на владі.
«Ми бачимо, що під Радою вже стоять автозаки з Нацгвардією, є посилений режим пропуску. Якщо у влади здаватимуть нерви, це свідчитиме, що шлях, який вона пропонує, – це шлях побудови поліцейської держави. Це не шлях країни, яка планує бути в Євросоюзі», – резюмував парламентар.
Він також додав, що парламент фінансує Нацгвардію з метою обороняти кордони України від російської агресії, а не боротись із власним народом на акціях протесту.
Народний депутат нагадав, що Революція Гідності теж починалась із мирного протесту проти відмови Януковича підписувати Угоду про Асоціацію з ЄС:«Але коли у влади здали нерви і вона вирішила розправитись з людьми кийками, через день на вулиці вийшло близько мільйона людей, які змели попередній режим».
За його словами, наразі у протестувальників немає мети повалити владу або розпочати революцію, їхня мета – виконання обіцянок владою. Йдеться про боротьбу з корупцією, зняття депутатської недоторканості та новий закон про вибори.
«Ці вимоги – це також євроінтеграція. Бо без боротьби з корупцією, без чесних виборів євроінтеграції не буде», – уточнив заступник голови партії «Батьківщина».
Водночас Іван Крулько не виключає, що акції протесту висуватимуть нових вимог, які стосуватимуться також соціальних питань.
«Відбулось шалене зростання цін на продукти харчування та тарифи. Люди часто не можуть на свої доходи й місяця прожити. Як зізнаються люди з Волині та Львівщини, звідки я повернувся, і пенсійна реформа не виправдала очікувань. Тому якщо у влади є бажання розпочати реальну розмову, то треба робити це зараз. Потім може бути пізно», – резюмував Іван Крулько.