Іван Крулько: Сьогодні потрібно вести перемовини про відтермінування боргів, а не про нові зовнішні запозичення

Хибні кроки уряду під час формування бюджету сповільнюють вихід країни з економічної кризи.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько в ефірі телеканалу ZIK.

«Новий бюджет говорить про те, що у цьому році замість прогнозованого росту економіки на 3,7% ВВП ми отримаємо майже 8% падіння. Уряд планує покривати дефіцит держбюджету за рахунок єдиного джерела – додаткових кредитів МВФ. Тобто коштом збільшення державного боргу, який у майбутньому треба буде повертати не одному поколінню українців», – обурився Іван Крулько.

Народний депутат зауважив, що уряд так і не дослухався до порад «Батьківщини» у питанні кадрових висновків щодо ліквідації корупційних схем на митниці та у фіскальній службі, через які держава щороку втрачає близько 120 мільярдів гривень.

«На жаль, нас не дослухались, і за моїми прогнозами, наслідки цієї хибної політики можна буде спостерігати вже цієї осені, бо епідемія і карантин лише посилюватимуть вже наявні негативні процеси із дефіцитом бюджету і його недовиконанням», – застеріг Іван Крулько.

Парламентар переконаний, що замість того, щоб брати нові запозичення, вганяючи країну в боргове ярмо, влада мусила б провести перемовини щодо реструктуризації зовнішнього боргу та спрямувати кошти на підтримку людей, бізнесу й економіки.

«Замість того, щоб отримати грант від МВФ, як це вже зробили 25 країн світу, і погасити борги, або списати їх, наша влада вперто повторює, що у нас все чудово, ми можемо платити по своїх боргах і все, що нам треба для цього, – це урізати всі витратні статті бюджету і взяти нові кредити, щоб погасити старі борги. Але новий кредит і списання боргу – це дві великі різниці», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова