Іван Крулько: Сьогодні не землею треба торгувати, а продуктами переробки

Під час «Години запитань до уряду» народні депутати так і не почули конкретної покрокової програми влади ані щодо дій з відновлення економіки, ані щодо шляхів створення обіцяних 500 тисяч робочих місць.

Про це заявив заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько в ефірі телеканалу ZIK.

«На жаль, сьогодні бачимо, що мале і середнє підприємництво поставлені на коліна. Заявлені програми про кредитування малого та середнього бізнесу не працюють. Підприємці не можуть отримати розрекламовані кредити під 5-7-9 відсотків. Подивіться на статистику, скільки їх отримало – одиниці! Бо їх неможливо отримати», – зауважив Іван Крулько.

Політик наголосив, що за рік влада не вжила потрібних кроків, «щоб країна перестала бути сировинним придатком, а заробітчани – основними інвесторами».

«Сьогодні не землею і зерном треба торгувати, а продуктами переробки! Тоді в Україні буде додана вартість і робочі місця! Але для цього має бути відповідна програма діяльності уряду і політика президента. Але це не робилось ні при Гончаруку, ні за нинішньої влади», – обурився народний депутат.

Іван Крулько нагадав, як діяв уряд Юлії Тимошенко у питанні збільшення доданої вартості та створення тисяч робочих місць.

«Україна до 2009 року була найбільшим у світі експортером соняшнику. На сьогодні Україна – найбільший у світі експортер соняшникової олії. Бо уряд Юлії Тимошенко прийняв рішення про підвищення експортних мит на вивіз насіння соняшника і про зниження експортних мит на олію. Як наслідок, замість одного виробника олії Україна отримала 20 виробників, збільшила додану вартість і створила тисячі робочих місць», – зазначив народний депутат.

Іван Крулько застеріг, що через бездіяльність уряду в питанні формування продовольчих запасів у Держрезерв, восени може статись критична ситуація із забезпеченням продовольством незахищених верств населення.

«Ми вже розуміємо, що буде дуже неврожайний рік, що восени може бути дуже і дуже складно. Де звіт уряду щодо того, які продзапаси накопичені у Держрезерві? Щоб не було восени, як із масками, що весь урожай вивезено, запасів нема, а соціально незахищені верстви населення не зможуть придбати собі продукти харчування в торгових мережах!» – попередив Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова