Іван Крулько: Соціальні гарантії – один з факторів, який допоможе подолати демографічні антирекорди

Аби в Україні більше народжувалось дітей, треба, щоб  молоді українські родини були впевнені у завтрашньому дні, у своєму майбутньому і своїх дітей. 

Бо сьогодні, на жаль, влада нічого вагомого не зробила, аби молоді люди бачили перспективу у себе вдома, а не виїжджали за кордон на заробітки чи постійне місце проживання.

На відміну від Європи у нас не працюють молодіжні кредитні програми, немає допомоги держави  при народженні дитини, при купівлі першого житла, при працевлаштуванні тощо.

Як наслідок, торік демографи зафіксували найнижчий рівень народжуваності в історії незалежної України – 7 новонароджених на 1000 осіб населення і 48 дітей на 100 померлих. За останнє десятиліття народжуваність в Україні впала на 40% (!).

Прикро, але 2021 рік загрожує побити антирекорд 2020-го. За 4 місяці поточного року померло 242 671 особа, народилося 89 025 немовлят. Тобто смертність у 2,5 раза перевищила народжуваність (!). Причина – не стільки ковід, скільки економічна нестабільність, відсутність розуміння перспектив розвитку держави й реалізації себе в Україні.

Нинішній владі  варто переймати успішний досвід  уряду Юлії Тимошенко, якому у 2008-му вдалось наростити народжуваність завдяки виплатам при народженні дитини, іншим молодіжним програмам.

Щойно молодь побачить, що в Україні є  розвиток, робота, почне повертатись додому. Поки що ж  Україна входить у  30-ку країн світу з найстарішим населенням і продовжує «бити» демографічні антирекорди.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 22 червня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова