Іван Крулько: Скасувати оподаткування пенсій можна вже у вівторок, якщо буде воля президента

«Батьківщина» вже понад два роки вимагає виконання існуючого законодавства щодо індексації пенсій на рівень інфляції, а також включення у порядок денний Верховної Ради законопроекту щодо скасування оподаткування з працюючих пенсіонерів, тоді як президент згадав про це лише у 2017-му.

На цьому наголосив Іван Крулько, народний депутат від «Батьківини» у «Вечірньому праймі» на телеканалі «112 Україна», коментуючи доручення президента, дане Кабміну щодо підвищення пенсій і скасування їх оподаткування.

Народний депутат зауважив, що «Батьківщина» виступає за те, щоб виконувався уже ухвалений закон, який передбачає індексацію пенсій на рівень інфляції, або так зване щорічне березневе вирівнювання пенсій.

«На жаль, попри вимоги «Батьківщини», уже кілька років пенсії не індексуються, що є грубим порушенням закону. Щоб пенсії почали індексовуватись, треба просто почати виконувати законодавство», – зазначив він.

Подібна ситуація, за його словами, і з оподаткуванням пенсій працюючих пенсіонерів. Норма щодо оподаткування пенсій є неконституційною і вона діє з 1 січня 2015 року, та президент побачив цю проблему лише зараз, у 2017-му, нагадав Іван Крулько.

І це попри те, що «Батьківщина» зареєструвала відповідний законопроект понад два роки тому і ледь не кожного пленарного тижня публічно говорить про потребу його ухвалення як першочергового.

«Оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів – неконституційне. За свої пенсії пенсіонери вже сплатили упродовж свого трудового життя, а працювати вони йдуть не від солодкого життя, а щоб вижити. Бо за пенсію, яка була у 1200 грн, прожити просто не можливо», – аргументував парламентар.

За словами Івана Крулька, законопроект «Батьківщини» щодо скасування оподаткування пенсій з працюючих пенсіонерів складається з однієї сторінки. І його можна проголосувати за основу і в цілому вже під час наступного пленарного засідання, у вівторок.

«Я як представник фракції вимагаю, щоб ми проголосували за цей законопроект. Більше того, нехай президент присвоїть йому значок «невідкладний». Тоді його розглянуть у вівторок першим питанням, і нарешті у цьому питанні буде поставлено  крапку. Давайте будемо переходити від слів до конкретних справ. А конкретні справи – це голосування за цей законопроект», – закликав народний депутат.

Також Іван Крулько висловив занепокоєння пенсійною реформою та новацією щодо 35-річного страхового стажу. На його думку, вона створить проблему для цілого пласту людей, котрі зараз мають виходити на пенсію і які були в активному трудовому віці на початку 90-их, через гіперінфляцію у країні чимало з них опинились без робити і змушені були торгувати на базарах, аби вижити і прогодувати свої сім’ї.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова