Підтвердженням ефективності роботи парламентської ТСК є той факт, що СБУ повідомила про викриття і блокування схеми у ДПС зі «скруток» ПДВ, які діяли у 2019-2020 роках.
Про це повідомив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько у своєму блозі на «Українській правді».
«За версією слідства, через цю схему бюджет втрачав два мільярди гривень щомісяця. Досудове розслідування встановило несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем і, що у схемі були залучені посадовці ДФС (після реорганізації ДПС), її регіональні підрозділи транзитно-конвертаційні групи, 400 суб’єктів господарювання», – наголосив народний депутат.
Крім того, Іван Крулько повідомив, що за матеріалами ТСК відкрито також 5 кримінальних проваджень Головним слідчим управлінням Нацполіції. Зокрема:
– за умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 ККУ),
– за зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст.364 ККУ);
– за привласнення чи розтрату чужого майна, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою (ч.5 ст.191 ККУ);
– за внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юрособи або фізособи – підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища (ч.2 ст.205-1 ККУ);
– за службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 ККУ).
Іван Крулько зауважив, що такі дії корелюється із цифрами та результатами розслідування парламентської ТСК, оприлюднених на початку червня, і є яскравим прикладом того, що таке парламентський контроль і як він працює.
«Коли ТСК реально працює, вона не дає нікому спати! Бо експертами проводяться фахові розслідування згідно з заявами і свідченннями, що надходять у ТСК. Всі матеріали передаються для перевірки та контролю різним правоохоронним та контролюючим органам і виносяться у публічну площину. За наявності матеріалів розслідувань, свідчень і публічного резонансу правоохоронні і контролюючі органи не можуть просто так сидіти і не реагувати. Адже одразу стає видно, хто реально працює, а хто махлює…» – зазначив політик.