Іван Крулько: Рішення про розпродаж українських земель має приймати не влада, а український народ на референдумі

Як українці ставляться до ринку землі?

Згідно зі свіжим соцопитуванням групи Рейтинг, 77% українців за те, щоб всеукраїнський референдум щодо ринку землі відбувся і 79% виступають проти продажу її іноземцям.

Тобто «Батьківщина» небезпідставно піднімає питання щодо потреби проведення всеукраїнського референдуму по ринку землі, бо ця тема важлива і хвилює людей. Тому вона має вирішуватись людьми на референдумі, а не владою! Тим більше, що президент обіцяв питати думку людей щодо важливих для країни питань.

Треба розуміти, що «відмотати» ринок назад буде неможливо. І що ми не маємо права повторити помилки Аргентини, Латинської Америки, Бразилії, Мадагаскару, Литви, землі яких скупили міжнародні корпорації, у тому числі через корпоративні права, і які зараз «вижимають» із землі все, вивозячи сировину за кордон на переробку, і віддаючи потім в оренду “збіднені” землі місцевим фермерам…

Ми категорично проти такого сценарію! Проти обезземелення українців, надмірної концентрації землі в одних руках, спекуляцій на ринку, і, як наслідок, росту зубожіння та безробіття!

Ми вважаємо, що ні про який ринок не може йтися, коли в країні йде війна, коли в країні пандемія, коли рівень бідності – 51% і безробіття – 9,9%, за такої шаленої корупції і рейдерства, за відсутності справедливих судів і адекватної кадастрової системи!

Бо Україна ризикує повторити досвід приватизації 90-их років, але із землею і, на жаль, із ще більшими втратами… Бо внаслідок цієї земельної реформи українці втратять землю і перспективу розвитку, а країна – значну частину своєї території…

Саме тому зараз «Батьківщина» допомагає українцям із організацією «земельного» референдуму і вимагає призупинити запуск ринку землі, поки не буде проведено Всеукраїнський референдум за народною ініціативою.

Батьківщина відкрила всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» з організації референдуму – 0 800 30 20 19 і 22 травня організовує у Києві зібрання ініціативної групи для збору 4,5 млн підписів, аби ЦВК могла призначити всеукраїнський референдум.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», «Українська правда. Блоги», 12 травня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова