Іван Крулько: Прямі іноземні інвестиції тікають з України

Україну має накрити лавина інвестицій, обіцяв президент Зеленський на початку 2020-го, сподіваючись, що інвестори «купляться» на «інвест-нянь» від ОП.

Не сталось… Бо інвесторам потрібні не інвест-няні, а чіткі, прозорі та зрозумілі правила гри, які не змінюються раз на пів року, незалежна судова система, аби можна було захистити  приватну власність і почувати себе впевнено, відсутність корупції та розуміння, що ніхто завтра не прийде за своїм шматочком «пирога» тощо. Всім інвесторам, не лише іноземним, а й внутрішнім, а також тим, хто інвестує менше, ніж 20 млн доларів.

На жаль, зі зрозумілих причин лавини інвестицій у 2020-му  не сталось. Навпаки, згідно даних НБУ, інвестиції знесло і прибило лавиною з корупційних скандалів та коронакризи.

Лише у січні–вересні відтік прямих іноземних інвестицій був мінус 343 млн доларів, а у 1 кварталі 2020 року – мінус 1,6 млрд доларів.

І це потужний сигнал для влади, яка має зробити відповідні висновки, а також зробити усе можливе, аби інвестори не називали інвестклімат в Україні «токсичним»…

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 18 січня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова