Іван Крулько: Про тарифи, МВФ, зміну соціальної політики та середній клас

Політика нинішньої влади, яка залізла у кишеню кожному українцю, є категорично неприйнятною.

Своїми останніми рішеннями щодо ціни на газ, піднявши тарифи та заморозивши соціальні стандарти, влада каже людям: «ви ще трішки потерпіть», водночас сама продовжує багатіти.

По суті, влада зробила людей заручниками ситуації, коли більшість населення країни не може сплатити зі своєї кишені комунальні послуги, і по-жебрацьки просить у держави субсидію, яка потім напряму йде олігархам і монополістам.

Тому перше, з чого треба буде почати зміни у соціальній сфері – це знизити навантаження на людей по сплаті комунальних послуг. І одним з перших рішень Юлії Тимошенко на посаді президента України буде зниження удвічі ціни на газ для населення. Експерти порахували, що це абсолютно реально.

Усі вже зрозуміли, що нинішня влада, включно з президентом, дорівню корупції, бідності, подальшому невиконанню обіцянок перед людьми. Ми категорично проти такої політики!

Зміна влади дасть змогу перезавантажити стосунки, як усередині країни – між громадянами та владою, так і зовні – із нашими зовнішніми партнерами, включно із МВФ.

Юлія Тимошенко є прекрасним переговорником і, переконаний, переговори, які вона проведе, знімуть дуже серйозний тиск наших зовнішніх партнерів з України. Бо якщо законсервується влада, яка є нині, МВФ не буде домовлятись про щось інше. Як тільки змінюється президент – це дає можливість по-новому провести переговори.

МВФ за великим рахунком байдуже, як влада країни, яка позичає гроші, буде забезпечувати баланс бюджету, щоб дефіцит був не вище 3%. Якщо цей баланс забезпечується іншими інструментами, ніж підняття цін на газ, тарифів, покладання тяжкого зобов’язання на громадян, тоді МВФ із задоволенням підпише такий меморандум.

Команда «Батьківщини», приміром, запропонувала у парламенті законопроекти щодо деофшоризації та деолігархізації, які наповнять бюджет у перший же рік і дадуть змогу зняти навантаження на людей і почати поступово піднімати соціальні стандарти.

Крім того, Юлія Тимошенко робитиме все можливе, аби в Україні зростав середній клас.

Лідер «Батьківщини» вважає, що розвиток малого та середнього бізнесу через підтримку фермерства, дешеві кредити, зниження податкового навантаження, зможе зупинити швидкий відтік людей на Захід і дасть нові надходження у бюджет через створення нових робочих місць, які люди створять навіть без втручання держави.

Це та політика, яка абсолютно логічна і яку чекає Україна. І приклади якої ми бачимо у сусідній Польщі, коли за рахунок фермерства, малого та середнього підприємництва і розвитку своєї економіки дуже швидко вона змогла дотягнутись до країн Євросоюзу.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 2 січня 2019 р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова