Іван Крулько: Президентські зміни до Конституції ведуть до концентрації влади та знищення парламентаризму

Влада має напрацювати один комплексний законопроєкт щодо внесення змін до Конституції із залученням експертної спільноти, замість семи законопроєктів президента. І не повторювати помилок попередників, які ухвалювали їх у сумнівний спосіб.

Таку думку висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час форуму «Стан і перспективи конституціоналізму в Україні».

«Зміни до Конституції мають забезпечувати баланс влади між усіма її гілками та ефективне державне управління. А не вести до концентрації влади у руках президента, наділяючи його невластивими повноваженнями, а також нівелювати та знищувати парламентаризм, як це передбачено деякими теперішніми законопроєктами», – наголосив Іван Крулько.

Політик переконаний, що велика кількість законів не створює якість, а лише породжує хаос.

«Приміром, для утворення допоміжних органів Верховної Ради та уповноважених Верховної Ради зміни до Конституції не потрібні», – зауважив політик.

Якісний комплексний законопроєкт, на думку Івана Крулька, може підготувати тимчасова спеціальна комісія із внесення змін до Конституції на базі парламенту. Крім того, до процесу розробки та обговорення треба залучати експертів.

«У «Батьківщини» вже є спільні напрацювання змін до Конституції, які були погоджені та розроблені, у тому числі із залученням експертів», – нагадав Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова