Іван Крулько: Президент так вибудовує ЦВК, щоб мати там не просто більшість, а тотальний контроль

«Батьківщина» вважає, що президент свідомо займається маніпуляціями, подаючи до складу ЦВК більшу кількість кандидатур, аніж є вакансій у комісії.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«На сьогодні є 13 вакансій членів ЦВК, які вже перейшли свій термін. Але президент подає не 13, а 14 кандидатур. Виникає питання: чому? Очевидно, щоб когось «вибити» під час рейтингового голосування, яке влаштують у парламенті. І, мабуть, цей «хтось» буде не з когорти кандидатів, запропонованих БПП, а від опозиції, зокрема «Батьківщини», «Самопомочі» чи «Радикальної партії», – припустив народний депутат.

За словами Івана Крулька, таким чином, якась фракція парламенту не матиме навіть одного свого представника у складі ЦВК, що суперечить закону «Про Центральну виборчу комісію».

На переконання партії «Батьківщина», кожна фракція у парламенті мала б мати по одній кандидатурі у складі ЦВК, щоб контролювати чесність і прозорість виборів.

Він також зауважив, що решта кандидатур повинна мати бездоганну репутацію, мають пройти праймеріс серед громадських організацій, що займаються моніторингом виборів, і мають бути рівновіддалені від усіх політичних сил.

«Тоді дійсно будуть підстави вважати, що ЦВК зможе виконати свою головну функцію – встановити чесні і прозорі результати голосування. Ми не хочемо мати більшості чи контролювати Центральну виборчу комісію. Ми хочемо, щоб ЦВК було прозорою і чесною структурою», – наголосив він.

Політик нагадав, що 23 січня президент України вніс до Верховної Ради подання про призначення нових членів ЦВК, не включивши до нього представника «Батьківщини».

У зв’язку з цим 24 січня Юлія Тимошенко звернулася до президента Петра Порошенка з вимогою включити кандидата від «Батьківщини» Андрія Євстігнєєва у подання на новий склад ЦВК.

Після цього Парламентська Асамблея Ради Європи зобов’язала Україну призначити новий склад ЦВК з урахуванням інтересів всіх політичних фракцій парламенту. Відповідний пункт було включено до Резолюції ПАРЄ за ініціативою членів української делегації, народних депутатів від «Батьківщини» Сергія Власенка та Сергія Соболєва.

 5 лютого президент таки вніс вніс офіційно до Верховної Ради кандидата у ЦВК від «Батьківщини» Андрія Євстігнєєва.

«Президент змінив своє подання, включивши туди нашого кандидата після того, як про це жорстко висловилась «Батьківщина» і міжнародні інституції. Очевидно, що Порошенко готує під себе плацдарм, адже буде кандидатом на наступних виборах президента. Це найближчі вибори, які мають відбутися відповідно до Конституції. Саме тому Порошенко вибудовує ЦВК таким чином, щоб мати там не просто більшість, а тотальний контроль. І щоб там взагалі не були представлені ті політичні сили, які мають найвищу довіру у суспільстві», – підсумував політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова