Іван Крулько: Президент сприймає безвіз як цукерку, яку йому мають подарувати

Україні треба проводити більш зважену зовнішню політику та керуватись національними інтересами під час переговорів щодо безвізового режиму.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час програми «Шустер LIVE».

Політик наголосив, що це питання є важливим не стільки з точки зору поїздок за кордон українців, які через валютний курс (30 грн за євро) та низький заробіток переважно не можуть собі цього дозволити,  скільки з точки зору євроінтеграції України. На думку депутата, те, що не відбулось повноцінного безвізового режиму, сповільнює євроінтеграційний поступ України, хоч наша держава вже заплатила за це надто високу ціну.

«Питання безвізового режиму Президент України сприймає як свою цукерку, яку йому мають подарувати», – образно зазначив парламентар.

Іван Крулько нагадав, що 11 років тому, у 2005-му, Україна скасувала в односторонньому порядку візи для всіх громадян ЄС. Крім того, ратифікувала Угоду про реадмісію, яка передбачає прийняття всіх нелегальних мігрантів, які потрапляють з нашої території в ЄС. І це при тому, що значна їх частина потрапляє через нашу територію з РФ, з якою у нас не було, не має і не буде Угоди про реадмісію.

«Наша країна пішла на дуже серйозний крок, розуміючи наслідки. Але це була ціна домовленостей і дорожньої карти щодо безвізовому режиму», – наголосив представник «Батьківщини».

Він також пояснив, що нелогічно пов’язувати ненадання безвізу Україні з тим, що не узгоджене його призупинення. Бо коли Україна підписувала Дорожню карту щодо безвізу, ще не було навіть поняття, що буде якийсь механізм призупинення.

Більше того, на думку народного депутата, вироблення Євросоюзом механізму «призупинення інтеграції нових країн» лише послаблюватиме організацію і посилюватиме кризові явища. Тому поки ЄС триматиме двері відкритими, доти він існуватиме. А щойно ці двері закриються – союз почне розпадатися і врешті-решт деградувати як міжнародна інституція, резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова