Іван Крулько: Позиція державної влади у мовному питанні має бути однозначною, без різночитань

Я проти реваншу, спекуляцій на мовному питанні й проти скасування закону про українську мову як державну!

Підстав говорити, що закон про державну мову обмежує права нацменшин немає! Бо нацменшини не є предметом закону про державну мову!

Російську чи будь-яку іншу мову в Україні ніхто не забороняє і не дискримінує в Україні, як це робила колись російська влада з українською мовою на наших же територіях. Нею вільно говорять і послуговуються у приватному житті ті, хто хочуть це робити.

Україна, будучи незалежною і самостійною державою, має нарешті подбати про розвиток і поширення своєї рідної мови, яка століттями була упосліджена у себе вдома!

Позиція державної влади у мовному питанні має бути однозначною, без різночитань і «підкидання хмизу у вогонь» !

Єдина державна мова в Україні – українська! А англійська, російська і будь-яка інша мова можуть вільно вивчатись і використовуватись у приватному житті.

Коли всі будуть знати і розуміти це, тоді не буде жодних стравлювань, конфліктів і різночитань! Особливо тоді, як проросійські сили у Конституційному суді намагаються скасувати закон про українську мову через нібито «дискримінацію» російської мови.

Тим більше, що більшість населення України згідно з соціологічними опитуваннями саме за єдину державну мову!
Бо всі пам’ятають заяви і дії Путіна – про «єдність мов і народів» і про «де звучить російська мова – там російський інтерес».

Мова має значення! Коли в українських містах пануватиме українська мова, тоді буде Україна! І тоді ніякий Путін до нас не прийде! Це довгий і важкий процес, але він має відбутись.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 7 липня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова