Іван Крулько: Порошенко може повторити долю Ющенка, який у 2010 році не пройшов до другого туру

Петро Порошенко шукатиме будь-який формат, що допоможе йому залишитись при владі.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько, коментуючи заяви політиків з БПП щодо того, чи піде нинішній президент на вибори, чи ні.

«Якщо президент хоче контролювати в ЦВК 2/3 членів, то очевидно не для того, щоб вибори пройшли у чесний і справедливий спосіб. Інакше ЦВК формувалась би на інших принципах – рівновіддаленості від політичних сил або принаймні збалансованості. Не можна, щоб хтось один – якась гілка влади або керівник держави – контролювали 2/3 ЦВК, яка встановлює результати виборів», – зауважив народний депутат, нагадавши ситуацію з ЦВК «по-ківаловськи», коли у 2004 році Януковичу була приписана перемога.

Щодо сьогоднішніх рейтингів, то за словами Івана Крулька, найголовніша проблема для Петра Порошенка у цій виборчій кампанії – це те, що наразі він не потрапляє навіть у другий тур, бо у всіх рейтингах посідає 5 чи 6 місце.

«На сьогодні головним викликом для президента Порошенка є ймовірність повторити долю Ющенка, який не пройшов на виборах у 2010 році навіть у другий тур, набравши 5%», – зауважив політик.

Коментуючи те, що понад 20% респондентів рейтингів ще не визначились, за кого голосуватимуть, парламентарій нагадав, що за рік до минулих виборів картинка була подібна, але це не вплинуло на загальний результат. Він також висловив думку, що голоси тих, хто не визначився, згодом рівномірно розподіляться між переможцями, що призведе до росту їхніх рейтингів.

«На сьогодні у Юлії Тимошенко, яка всіх випереджає вдвічі, рейтинг, за даними групи «Рейтинг», – 17%. У другого після неї кандидата – 9%. Якщо розподіляться 20% голосів невизначених, то в Юлії Тимошенко буде 24-25%, а в інших – з 9 підросте до 11-12%. Оце і все, що зміниться», – переконаний Іван Крулько.

Парламентарій також зауважив, що на відміну від Порошенка і БПП, «Батьківщина» давно визначилась із кандидатом у президенти Юлією Тимошенко, яка є сильним лідером і має потужну програму розвитку України.

«На початку нового політичного сезону Юлія Тимошенко представить повноцінний новий суспільний договір, який буде стратегією для розвитку України. Окрім того, наша команда розробила Новий курс України. Зараз відбувається його обговорення в експертних групах і в регіонах», – зазначив Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова