Україні треба припинити реагувати на фантазії Росії і почати захищати свої інтереси шляхом підписання ПДЧ в НАТО і запиту на консультації з США, Британією та іншими країнами-союзниками, підписантами Будапештського меморандуму.
На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «НАШ», коментуючи погрозливі заяви Кремля щодо вступу України в НАТО.
«В РФ кажуть, що якщо Україна наблизиться до НАТО, то вони зітруть її з лиця землі і знищать як державу. Вибачте, але, якщо йти за такою логікою, РФ завтра захоче скасувати Акт проголошення незалежності України. І що скасуємо, бо так хоче Росія?» – риторично зауважив Іван Крулько.
«Україні треба припинити реагувати на фантазії РФ і дійсно захищати свої інтереси. Якщо відкривається вікно можливостей для підписання Плану дій щодо членства в НАТО або якщо з’являється можливість тісніше співпрацювати з країнами-союзниками, які підписали Будапештський меморандум, це треба робити! Бо питання євроатлантичної інтеграції важливе не лише з точки зору безпеки й захисту територій, а й з точки зору економічного розвитку, погляньте на Туреччину», – продовжив народний депутат.
Парламентарій нагадав, що Будапештським меморандумом передбачено, що Україна, у разі виникнення загрози її безпеці з боку країни, що володіє ядерною зброєю, може запросити на консультації країни-підписанти, які гарантували їй безпеку.
«Власне, це той єдиний механізм, який Україна може ініціювати. Безумовно, проти нього завжди буде виступати РФ. Але її треба примушувати до цього. І це можна робити завдяки тиску наших союзників», – уточнив Іван Крулько.
Він переконаний, що РФ готує провокації в Криму та теракти, щоб звинуватити у цьому Україну й розпочати війну.
«Які зараз плани Росії? Дуже прості. Там хочуть, щоб розпочалась війна. Вони розповідають, що Україна може вчиняти військові провокації в Криму і влаштовувати теракти, бо самі готують ці провокації і діють, як діяли нацисти у Польщі перед Другою світовою війною. Вони зробили провокацію, а потім звинуватили у цьому поляків – і увійшли в Польщу. Методи провокації нинішньої Росії такі самі, але нам треба уникнути силового сценарію, і йти політико-дипломатичним шляхом. Бо у разі ескалації, втрати з обох боків будуть колосальні, зокрема, мирного населення», – детально пояснив парламентарій.