Іван Крулько: Підвищення тарифів призведе до росту цін, боргів  і бідності

Ситуація з тарифами є трагічною, і її треба терміново виправляти.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Kyiv.Live».

Парламентарій нагадав, що президент обіцяв зниження тарифів, натомість уже цього року тарифи на ЖКП підвищились на 35%, а восени зростуть ще на 30-40%. Відповідно, це зумовить зростання цін на всі продукти харчування і товари, логістику, до ще більшої комунальної заборгованості та бідності серед населення.

«До того ж тепер за комунальні борги у людей через судові рішення будуть забирати майно згідно з законами, ухваленими так званими «зеленими» реформаторами», – зауважив Іван Крулько.

На його думку, ціна на газ для населення може і має бути знижена. Але для цього треба, щоб влада врахувала успішний досвід «Батьківщини», яка запропонувала, щоб ціна газу вітчизняного видобутку вираховувалась за спеціальною формулою: вартість видобутку плюс 30% рентабельності, а не за директивною, що  затверджена Кабміном.

«Ми розуміємо, що для видобутку українського газу і його транспортування до людей треба близько 100 доларів. Додамо сюди ще 30% заробітку для компанії, аби вона розвивалась, здійснювала нові пошуки та нарощувала внутрішній видобуток. Відтак, ціна буде складати 3,5-4 тисячі гривень за тисячу кубометрів. А яка ціна у  нас зараз? У рази більша! Дешевшим газ  стане лише тоді, коли буде реалізована пропозиція  Юлії Тимошенко, і люди почнуть вимагати виконання обіцянок від тих, кого обирали» – пояснив Іван Крулько.

Резюмуючи, він зауважив, що ринок газу існує тільки на папері – фактично його немає. Бо немає особливої різниці у ціні різних постачальників газу, і зараз незрозуміло, який газ отримує споживач – власного чи не власного видобутку, бо він йде по одній ціні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова